Відбулося експертне обговорення законопроекту „Про внесення змін до Закону України „Про рекламу”

19.09.2011

2 вересня 2010 року у рамках співпраці України з ОБСЄ відбулася зустріч вітчизняних і іноземних медіа-експертів на тему „Узгодження українського законодавства про рекламу з європейськими стандартами, визначеними Європейською конвенцією про транскордонне телебачення”.

В обговоренні цього питання взяли участь консультант спільного проекту Ради Європи та Європейського Союзу „Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі” Ад Ван Лун, експерт проекту Єлена Сурчулія, директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Микола Фартушний та інші фахівці медіа-галузі.

„Ми підійшли впритул до того моменту, коли потрібно привести правову базу у відповідність із європейським законодавством, і маємо зробити все для того, щоб вітчизняний медіа-ринок став повноцінною частиною європейського”, – сказав Андрій Шевченко на початку обговорення.

Учасники дискусії розглянули низку положень Закону України „Про рекламу” та обговорили шляхи вирішення проблем, що виникли під час узгодження норм закону з Європейською конвенцією. „Національна рада – це той орган, який визначає баланс інтересів держави, індустрії та глядача. Організація законодавства, яке б могло забезпечити цей баланс, – одне з основних завдань, що стоять перед нами сьогодні”, – зазначив у своєму виступі Микола Фартушний.

Удосконалення українського законодавства викликає значну зацікавленість у представників ОБСЄ. „Ми вбачаємо велику суспільну значущість у тому, що перед винесенням у сесійну залу законопроекти обговорюються широким колом фахівців галузі”, – підкреслив Ад Ван Лун.

Зустріч відбулася за сприяння Інституту Медіа Права та за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Модератором заходу був Ігор Розкладай, юрист Інституту Медіа Права.