Відбулося чергове засідання робочої групи з питань виборів

21.10.2015

Сьогодні в Національній раді відбулося чергове засідання робочої групи, що створена з метою нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства. На ньому розглядалися випадки поширення телерадіоорганізаціями у період з 12 по 18 жовтня матеріалів з ознаками порушень законодавчих норм.

Зокрема, працівники Національної ради зазначили, що виконали попередні рішення робочої групи, звернулися до кількох телерадіоорганізацій за роз’ясненнями та надали відповідь на запит народного депутата.

За моніторингом ефіру загальнонаціональних та регіональних і місцевих мовників було виявлено низку випадків, які мають ознаки порушення законодавства про вибори.

Зокрема,  в ефірі кількох телевізійних і радіоканалів зафіксовано подачу соціологічних досліджень з неповною інформацією. Також в кількох телевізійних сюжетах в інформаційних програмах зафіксовано зображання символіки партій, які беруть участь у виборах до місцевих органів влади. Ще одне порушення, яке часто фіксується на різних телеканалах  і радіостанціях – включення агітаційних матеріалів у випуск новин. Також є випадки трансляції політичної реклами  без відбивки чи без зазначення замовника. В ефірі однієї з місцевих компаній у новинах було розміщено сюжет, що не мав чітких ознак передвиборної агітації,  із відбивкою «політична реклама». Стосовно всіх зафіксованих ознак порушень Національна рада звернеться до мовників із листами, де попросить надати пояснення.

Традиційно засідання групи відвідали представники Місії зі спостереження за виборами Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ та інші експерти.

Наступне, підсумкове засідання робочої групи відбудеться через тиждень, а точніше у вівторок 3 листопада о 12 годині.

Довідково: після завершення виборчого процесу Національна рада підготує Звіт про дотримання телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час місцевих виборів 2015 року та оприлюднить його на офіційному веб-ресурсі.