Відбулося чергове засідання робочої групи із нагляду за дотримання ЗМІ виборчого законодавства

15.10.2015

15 жовтня відбулося чергове засідання робочої групи Національної ради з нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час місцевих виборів. На ньому розглядалися матеріали моніторингу, проведеного із 5 по 11 жовтня цього року.

У цей час було зафіксовано низку ознак порушень засобами масової інформації законодавства про вибори. Так, часто телерадіокомпанії при оприлюдненні результатів соціологічних досліджень не повністю наводять усю необхідну інформацію. Незрозумілим може бути питання, поставлене під час такого опитування. Відтак такі дані можуть впливати на думку глядачів і слухачів.

Також телеканали використовують в інформаційних передачах агітаційну символіку, що заборонено законом, або не завжди відокремлюють політичну агітацію відповідною відбивкою.

Учасники групи розглянули факт, коли в одній із радіопередач ведучий заявив про намір організації організувати дебати між кандидатами на посаду мера. Два претенденти одразу ж взяли участь у дискусії в прямому ефірі. На засіданні робочої групи вирішено надіслати запит до радіокомпанії з метою з’ясування, чи була інформація щодо проведення дебатів попередньо оприлюднена, як цього вимагає закон, для створення рівної можливості кандидатам взяти у ній участь.

За час передвиборної агітації до Національної ради надійшло одне звернення від народного депутата, яке також було обговорено під час засідання робочої групи.

Спостерігали за обговоренням питань порядку денного Представники Місії зі спостереження за виборами Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ.