1 вересня Громадська рада, що діє при Національній раді, провела своє чергове засідання. Згідно з умовами карантинних заходів воно відбувалося в режимі реального часу у форматі відеоконференції. У роботі засідання взяв участь керівник апарату Національної ради Сергій Кучерук.
Члени Громадської ради розглянули два питання порядку денного. Перше стосувалося обговорення Антикорупційної програми регуляторного органу на 2021-2022 роки, складеної відповідно до законодавчих вимог. Сергій Кучерук повідомив, що мета цієї програми – це створення ефективної системи запобігання та протидії корупції на основі нових засад формування та реалізації антикорупційної політики в Національній раді, подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності, зниження корупційних ризиків та підвищення рівня довіри громадян до діяльності державного органу. Громадська рада вирішила в цілому схвалити цю програму.
Друге питання стосувалося проєкту Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються, громадське обговорення якого добігло кінця. Під час обговорення проєкту цього регуляторного акта висловлено думку, що впорядкування та регламентація Порядку та критеріїв формування Переліку іноземних програм що ретранслюються, є нагальною необхідністю. Однак, на думку членів Громадської ради, у чинному законодавстві чітко не прописані ані порядок формування, ані критерії включення до такого переліку. Тому Громадська рада вважає, що цей проєкт поки що треба зняти з обговорення. Також запропоновано звернутися до органів законодавчої ініціативи про необхідність внесення відповідних змін у чинний Закон України «Про телебачення і радіомовлення» або передбачення таких положень у новому законі «Про медіа».
Частина друга статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регламентує, що «Суб’єкт господарювання, який перебуває під юрисдикцією України, має на меті здійснювати ретрансляцію програм та передач і отримав на це дозвіл від правовласника (виробника), який не підпадає під юрисдикцію держави – члена Європейського Союзу або держави, яка ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, має право здійснювати ретрансляцію програм та передач лише за умови відповідності їх змісту вимогам законодавства України, Європейської конвенції про транскордонне телебачення та у разі їх включення до переліку програм, що ретранслюються, за рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», тому регулятор і має намір чітко врегулювати відповідну процедуру. Для врахування висловлених позицій планується на найближчому засіданні Національної ради розглянути питання про продовження терміну обговорення цього документа ще на місяць.
Рішення Громадської ради будуть оприлюднені після їх подання у встановленому порядку до Національної ради.