Відбулося чергове засідання Громадської ради

20.09.2017

19 вересня відбулося чергове засідання дорадчого органу, що діє при Національній раді, в якому взяли участь шість із п’ятнадцяти членів Громадської ради – Вікторія Веселовська, Оксана Волошенюк, Роман Головенко, Наталія Клітна, Надія Колесникова, Олександр Федієнко.

Члени Громадської ради обговорили три питання, що були винесені на порядок денний, і розглянули заяву І. Долженкової про складання повноважень.

Простою більшістю голосів, як це передбачено Положенням, члени Громадської ради проголосували за рішення про висловлення позиції щодо наявності порушень чинного законодавства України при трансляції передач ПрАТ «Міжнародний Медіа Центр – СТБ» за результатами моніторингу.

Також більшість із присутніх членів Громадської ради підтримали пропозицію голови Громадської ради Наталії Клітної щодо спрямування до Національної ради листа із пропозиціями до Інструкції про проведення перевірок, громадське обговорення якої нещодавно завершилося. У цьому контексті члени Громадської ради подякували Національній раді, яка зважила на їхнє письмове звернення і продовжила на місяць термін обговорення проекту цього регуляторного акта. Таким чином, всі громадські організації мали змогу подати регулятору зауваження і пропозиції до обговорюваного документа.

Було розглянуто листа Національної ради, в якому вказувалося про виявлення юридичним управлінням розбіжностей між Положенням і Регламентом роботи Громадської ради у частині ухвалення рішень через електронне голосування. Члени Громадської ради доручили Наталії Клітній проконсультуватися з юристами Національної ради, аби це питання було юридично правильно сформульоване у Регламенті.

Крім того, Наталія Клітна зачитала заяву Інни Долженкової про вихід зі складу Громадської ради через погіршення стану здоров’я. Члени Громадської ради рекомендують регуляторному органу задовольнити цю заяву.

Також мовилося про те, що, оскільки в Положенні чітко не прописано алгоритм заміни члена Громадської ради, то Національна рада на свій розсуд має право ухвалити відповідне рішення.

Рішення Громадської ради після їх письмового оформлення будуть розміщені на сайті Національної ради у відповідній рубриці.