ПАНІ ДЕ ЗУЛУЕТА ПЕРЕДУСІМ ПОДЯКУВАЛА НАЦІОНАЛЬНІЙ РАДІ ЗА ЇЇ ВІДКРИТІСТЬ, ЩО ДОЗВОЛЯЄ МІСІЇ ЗІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ВИБОРАМИ ВИКОНУВАТИ СВОЮ РОБОТУ, ЗНАЙОМИТИСЯ З МАТЕРІАЛАМИ І ДІЯЛЬНІСТЮ РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ СТОСОВНО НАГЛЯДУ ЗА ВИБОРЧИМ ПРОЦЕСОМ В ЕФІРІ ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЙ. ЗА ЇЇ СЛОВАМИ, ЦЬОГОРІЧНА МІСІЯ КІЛЬКІСНО БУДЕ НАДЗВИЧАЙНО ВЕЛИКОЮ, ЩО ПЕВНОЮ МІРОЮ НЕЗВИЧНО ДЛЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ. ЗАГАЛОМ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ВИБОРАМИ ВІДБУВАТИМУТЬСЯ У П’ЯТИ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ – ЛЬВОВІ, ХАРКОВІ, ОДЕСІ, ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ І ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ.
23 вересня відбулася зустріч голови Національної ради Юрія Артеменка і першого заступника голови Ольги Герасим’юк із представниками Місії зі спостереження за виборами Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі – Таною де Зулуетою, головою Місії, Інтою Ласе, медіа-аналітиком Місії.
Пані де Зулуета передусім подякувала Національній раді за її відкритість, що дозволяє Місії зі спостереження за виборами виконувати свою роботу, знайомитися з матеріалами і діяльністю регуляторного органу стосовно нагляду за виборчим процесом в ефірі телерадіоорганізацій. За її словами, цьогорічна місія кількісно буде надзвичайно великою, що певною мірою незвично для місцевих виборів. Загалом спостереження за виборами відбуватимуться у п’яти регіонах України – Львові, Харкові, Одесі, Дніпропетровську і Хмельницькому.
Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив гостям про те, що вже створено спеціальну робочу групу і запросив іноземних медіа-експертів долучатися до участі в її засіданнях. Він також зауважив, що для допомоги в моніторингу висвітлення місцевими ЗМІ передвиборної кампанії Національна рада відрядить до Донецької області представника відділу моніторингу та аналізу телерадіомовлення.
Представники Місії зі спостереження за виборами БДІПЛ ОБСЄ цікавилися новим законом про місцеві вибори і проблемами, які можуть виникнути у зв’язку з його ухваленням. У відповідь перший заступник голови Ольга Герасим’юк зазначила, що новий закон «додав клопотів». «Цього разу закон фактично дозволяє джинсу», – сказала вона, адже він містить норму, яка дозволяє висвітлення виборчої кампанії навіть у новинних сюжетах. «Боюся, що наш нинішній звіт матиме ще більше нарікань на процес, але будемо сподіватися, що надалі це вплине на покращення законодавства», – підсумувала вона.
Ольга Герасим’юк зазначила, що Національна рада зацікавлена у співпраці з багатьма громадськими організаціями, які також моніторитимуть виборчий процес і закликала всіх до найактивнішої участі. Також під час зустрічі обговорили законодавчі ініціативи щодо заборони політичної реклами.