16 червня в Національній раді відбулася зустріч голови Національної ради Юрія Артеменка, його заступника Григорія Шверка, члена Національної ради Олександра Ільяшенка, а також працівників апарату регуляторного органу із представниками компанії Facebook – Томасом Крістенсеном, директором з питань громадської безпеки Facebook у Скандинавії, Центральній і Східній Європі та Росії, Саллі Алдоус, менеджером із громадської політики підрозділу Facebook у Великобританії, і Габріелою Чех, керівником напряму громадської політики у Центральній і Східній Європі. Йшлося про особливості модерування контенту компанією.
<22438,10>
Зважаючи на загрози гібридної війни, яка ведеться на теренах України, голова Національної ради Юрій Артеменко окреслив головні виклики, що постають перед громадянами і країною в цілому в рамках боротьби з інформаційною агресією сусіда. Особливо важливим у цьому контексті є питання свободи слова в Інтернеті, оскільки, як відомо, ця мережа є достатньо контрольована в Російській Федерації. Саме тому українці часто роблять вибір на користь Facebook, сподіваючись, що тут їхнє спілкування буде вільним. Водночас останнім часом частішають випадки блокування акаунтів саме тих користувачів, які вирізняються активною антиросійською позицією. Він навів конкретні приклади спланованих атак спеціальними службами.
Томас Крістенсен зі свого боку докладно розповів про організаційну структуру Facebook, принципи і механізми, за якими відбувається модерування контенту. Компанія має чіткі правила, які передбачають можливість блокування контенту, тимчасового карантину і як останній захід – видалення акаунта в разі порушення вимог щодо допустимих матеріалів. Останні не можуть містити мови ненависті, прямих погроз, зневаги і приниження за ознаками статті, раси, національності тощо. За словами пана Крістенсена, працівники компанії, які реагують на скарги користувачів щодо контенту, дуже добре навчені, причому їхнє навчання триває постійно. У разі потреби вони звертаються за допомогою до інших спеціалістів. Тож сама система розгляду скарг достатньо складна. Він також запевнив, що в команді Facebook є фахівці, які розуміють і українську мову, і українську специфіку.
Водночас, зважаючи на реальні факти блокування акаунтів українців, представники компанії обіцяли вивчити й проаналізувати цей матеріал. Гості погодилися обдумати ініціативну пропозицію Юрія Артеменка щодо можливості зустрічі експертів обох сторін, аби докладніше обговорити питання модерування контенту.