Відбулася нарада з представниками медійних організацій Запоріжжя

05.10.2018

5 жовтня член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль провів робочу нараду з представниками засобів масової інформації Запорізької області.

Спілкуючись із керівниками електронних ЗМІ та журналістами, Валентин Коваль розповів про головні напрями діяльності Національної ради на цьому етапі та відповів на численні питання медійників.

Найбільше запитань стосувалися проблем недостатнього покриття цифровим сигналом територій у Запорізькій області, що поширюється мережею «Зеонбуд», адже в деяких населених пунктах області ця ситуація критична. Із такими проблемами до національного регулятора звернулися керівники Новомиколаївської райдержадміністрації і селищної ради, Чернігівської райдержадміністрації і селищної ради, Великобілозерської райдержадміністрації, Приморського й Приазовського районів, мери міст Пологи, Приморська і Токмака.

Валентин Коваль пояснив, що Національна рада працює над вирішенням цих проблемних питань. Зараз Український державний центр радіочастот робить детальний аналіз можливостей розширення цифрового мовлення у Київський області. За цим зразком будуть опрацьовуватися всі регіони. Розглядаються можливості створення локальних мультиплексів як у межах зони впевненого прийому на територіях, де є загальнонаціональне цифрове покриття, так і на територіях із «білими плямами», де цифрового сигналу немає. Тобто нині триває велика узагальнювальна робота, яка дасть змогу масштабно оцінити ситуацію і шукати механізми, що дозволять забезпечити цифровим мовленням усі території. Він звернув також увагу керівників телекомпаній на можливість створення мультиплексу на базі державного Концерну РРТ, який стане конкурентом нинішньому монополісту – компанії «Зеонбуд».

Місцевих мовників у цьому контексті цікавили терміни й умови проведення конкурсів та можливості невеликих компаній отримати ліцензії на цифрове мовлення.

Валентин Коваль зупинився також на питанні мовних квот на телебаченні, адже 12 жовтня завершується перехідний період, визначений законом, коли до передач, виконаних державною мовою, зараховувалися всі власні й вітчизняні програми. Від 13 жовтня вимоги щодо використання державної мови на телевізійних каналах набувають остаточної чинності. Тобто, для місцевих і регіональних мовників закон передбачає:

  • не менше ніж 75% української мови – в ефірі регіональних телеканалів;
  • не менше ніж 60% української мови – в ефірі місцевих телеканалів;
  • не менше ніж 75% загального обсягу передач новин – новини українською мовою.

Мовні квоти вимірюються у часовому проміжку з 07:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.

Він наголосив, що Національна рада буде з особливою увагою ставитися до виконання цих законодавчих вимог. Адже мовники мали цілий рік, аби підготуватися до того, щоб переважна кількість телевізійного контенту звучала українською мовою.