Від 5 до майже 10 годин на тиждень приділяють у середньому телеканали висвітленню ситуації на сході України

02.07.2018

4 години 46 хвилин ефірного часу в тиждень приділяють розважально-інформаційні телеканали темі подій, що відбуваються в Донецькій і Луганській областях. Частка обсягу таких повідомлень в ефірі інформаційних телеканалів – 9 годин 44 хвилини. Такі дані моніторингу Національної ради навів під час засідання Колегії Міністерства інформаційної політики член Національної ради Сергій Костинський. Участь у засіданні Колегії МІП також взяли голова Національної ради Юрій Артеменко і заступник голови Уляна Фещук.

Загалом в ефір розважально-інформаційних телеканалів упродовж тижня, коли проводився моніторинг, вийшло 465 повідомлень про ситуацію на сході України, повідомив Сергій Костинський. Найбільше цій темі приділяє уваги «ІСTV». За рік показник цього телеканалу значно зріс. Водночас на телеканалах «1+1» та «Інтер» порівняно з минулим роком кількість програм, присвячених цій темі, зменшилася.

Інформаційні телеканали подають найбільше статистичної інформації, а загальна кількість повідомлень щодо ситуації на Донеччині й Луганщині становила 2544, що охоплює майже 10 годин (9 год. 44 хв.) ефірного часу. Найбільше інформації пропонують «5 канал», «Громадське телебачення», а найменше – «NewsNetwork» і «Обоз TV».

Сергій Костинський озвучив теми, які найчастіше привертають увагу вітчизняних телевізійних медіа. Це – українська армія, поточна ситуація на підконтрольній і тимчасово непідконтрольних територіях, стан і перспективи реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій, а також ситуація на сході в контексті міжнародної політики.

Моніторинг щодо висвітлення українськими телеканалами ситуації в Донецькій та Луганській областях і в Криму Національна рада провела у квітні цього року.  Загалом було опрацьовано 2856 годин ефірного часу 16 телеканалів. Із них 5 – розважально-інформаційні: «Україна», «1+1», «ІСTV», «Інтер» і «UA:Перший», а також 11 інформаційних – «Громадське», «Еспресо», «ПравдаТУТ», «Прямий», «NewsNetwork», «NewsOne», «ZIK», «5 канал», «24 канал», «112 Україна», «Обоз TV».