15 грудня Верховна Рада України на пленарному засіданні розглянула питання про призначення на три вакантні посади членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за своєю квотою. Членами медіарегулятора рейтинговим голосуванням із-поміж 13 кандидатур були обрані Олександр Бурмагін, Олег Черниш і Ольга Герасим’юк.
Олександра Бурмагіна підтримали 283 народних депутати, Олега Черниша – 273, Ольгу Герасим’юк – 268 парламентарів.
Кандидатуру Олександра Бурмагіна було висунено Національною спілкою журналістів України, Олега Черниша – Всеукраїнською асоціацією мовлення громад, а Ольгу Герасим’юк до складу Національної ради пропонувала фракція партії «Слуга народу».
Таким чином, Парламент завершив процедуру переобрання членів Національної ради, яка була розпочата оголошенням конкурсу на ці посади 4 листопада 2019 року. Через запроваджені обмежувальні заходи, пов’язані з поширенням COVID-19, ця процедура була затримана в часі. Після відновлення можливостей для проведення конкурсу він був поновлений у серпні 2021 року. Тоді свої документи поновили 13 із 15 кандидатів на посади членів Національної ради. 17 листопада Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув кандидатури на заміщення вакантних посад членів Національної ради і рекомендував Верховній Раді до розгляду 13 представників.
Нагадаємо, повноваження попередніх членів Національної ради – Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка і Олега Черниша – закінчилися у липні 2019 року, і 31 жовтня вони були звільнені зі своїх посад постановами Верховної Ради. Однак відповідно до частини першої статті 5 Закону України від 2 жовтня 2019 року № 138-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» вони продовжували виконання своїх обов’язків до дня призначення нових членів Національної ради Верховною Радою України.
Повноваження членів Національної ради відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» починаються з дня їх призначення і тривають п’ять років.