Велика Британія продовжує роботу із просування законопроєкту про безпеку в онлайн-світі

07.12.2021

Під час 20-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), яке відбулося у форматі відеоконференції 1 – 3 грудня 2021 року, де Україну та Національну раду представляла Ольга Герасим’юк, у рамках презентації ініціатив країн-членів Комітету представники регуляторного органу з питань медіа Великої Британії (Ofcom) повідомили про продовження роботи із просування законопроєкту про безпеку в онлайн-світі (Online Safety Bill).

Online Safety Bill – це законопроєкт, внесений до Парламенту Великої Британії 12 травня 2021 року, який має на меті покращити рівень безпеки в мережі Інтернет. Online Safety Bill за умови схвалення Парламентом передбачатиме надання більш широких повноважень відповідальному Державному секретарю щодо розгляду, визначення і видалення шкідливого контенту, в тому числі проявів онлайн-троллінгу, незаконного порнографічного контенту, а також протидії доступу неповнолітніх до порнографічних сайтів та інтернет-шахрайству.

Законопроєкт визначає нові зобов’язання онлайн-платформ щодо власних користувачів, вимагаючи від них вживати заходів як проти незаконного, так і проти законного, однак шкідливого контенту. До платформ, які нехтуватимуть виконанням таких зобов’язань, застосовуватимуть штраф у розмірі до 18 млн. фунтів стерлінгів або 10% їх річного прибутку – залежно від того, яка цифра буде більшою. 

Основні повноваження регуляторного органу з питань медіа Великої Британії (Ofcom) у рамках Online Safety Bill такі:

  • регулювання сайтів соціальних мереж;
  • блокування доступу до певних послуг, сайтів, пошукових систем;
  • встановлення обмежень для деяких послуг;
  • накладення штрафів;
  • тощо.

Online Safety Bill визначає різні зобов’язання для різних типів послуг. З-поміж них вирізняють дві групи: користувацькі послуги (user to user services); послуги пошукових систем. Однак, навіть всередині цих груп категорії зобов’язань можуть відрізнятися, наприклад, за ознакою доступності послуги для дітей тощо. Діаграма показує, які зобов’язання застосовуються до яких послуг.