Важливі документи Конференції Ради Європи для міністрів, відповідальних за медіа та інформаційне суспільство

22.11.2021

10 – 12 червня 2021 року у форматі відеоконференції відбулася Конференція для міністрів, відповідальних за медіа та інформаційне суспільство, організована спільно Радою Європи та Республікою Кіпр. До складу делегації України на чолі з Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком входила голова Національної ради України, представник України у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства Ольга Герасим’юк.

Під час Конференції міністри досягли домовленості про низку пріоритетних дій щодо подолання найбільш загрозливих викликів у рамках реалізації права на свободу вираження, в тому числі щодо впливу штучного інтелекту, використання цифрових технологій, посилення рівня безпеки журналістів, а також впливу пандемії на свободу слова і змін, що відбуваються у медіа та інформаційному середовищі.

У результаті проведення заходу було ухвалено підсумкову декларацію та чотири резолюції. У цих документах було визначено напрями діяльності, які стануть пріоритетними для Ради Європи у найближчі роки, серед них:

  • безпека журналістів;
  • зміни у медіа та інформаційному середовищі;
  • цифрові технології;
  • штучний інтелект;
  • вплив пандемії на свободу вираження.

З неофіційним перекладом цих документів можна ознайомитися тут.

Оригінали документів розміщені за посиланням.