Валентин Коваль взяв участь у засіданні Безпекового комітету ОБСЄ

01.11.2023

Перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль взяв участь у засіданні Безпекового комітету ОБСЄ, присвяченому темі «Дезінформація та місінформація в цифрову еру та їх вплив на безпеку». Він звернувся до учасників як головний доповідач.

У доповіді він зазначив, що на відміну від звичайних воєн інформаційні війни відбуваються у більш витончений спосіб, тривають майже постійно і для протистояння потребують великих зусиль і дій, які не завжди зрозумілі суспільству. Поведінка агресора в таких ситуаціях може виглядати цілком демократичною і дозволяє бути ледь не лідером у формуванні демократичного порядку денного, і при цьому вести не тільки інформаційні, а й конвенційні війни. Саме так поводила себе росія протягом усього часу існування ОБСЄ.

Валентин Коваль навів декілька прикладів, як світові демократичні інституції реагували на спроби України захистити свій інформаційний простір від руйнівного впливу росії і як використання базових демократичних підходів, розроблених за участі агресора, формувало негативний імідж України як ззовні, так і всередині країни.

Також учасникам зустрічі було запропоновано декілька інструментів, які спрямовані на боротьбу з дезінформацією, зменшення інформаційного впливу держави-агресора тощо.

Перший заступник голови медіарегулятора закликав учасників визнати, що ми перебуваємо у стані безпрецедентної глобальної інформаційної війни, і почати діяти на національному і глобальному рівнях.

Повний текст виступу тут.