Валентин Коваль взяв участь у круглому столі з питань трансляції телеканалів у мережах провайдерів

15.12.2016

 14 грудня член Національної ради Валентин Коваль взяв участь у круглому столі «Обмеження доступу українців до центральних телеканалів: хто залишиться у виграші?», присвяченому переходу з 1 січня 2017 року до розповсюдження телеканалів у мережах провайдерів на господарських умовах.

 На захід зібралися представники компаній, що надають провайдерські послуги, – «Воля», «Тріолан», «Ланет», «Інформаційні технології», Інтернет Асоціація України, представники асоціацій і об’єднань провайдерів програмної послуги, експерти з медіа-права тощо. Від медіа-груп був лише Федір Гречанінов зі “StarLightMedia”.

 У зв’язку з ухваленням нових норм законодавства щодо змін умов розповсюдження універсальної програмної послуги стосунки телеканалів і провайдерів переходять у господарське русло, тобто мають відбуватися на договірних засадах. Нині триває процес перемовин між представниками двох ринків для того, щоб знайти порозуміння у цьому питанні, дійти компромісних рішень, домовитися про ціни. А заручниками цих перемовин між телеканалами і провайдерами можуть стати звичайні глядачі, які уже звикли дивитися свої улюблені програми.

 Питання про те, що дивитимуться українці з початку нового року, хвилює Національну раду. Задля того, щоб сприяти налагодженню діалогу між медіа-групами і провайдерами програмної послуги, в регуляторному органі раніше відбулася зустріч, на якій телеканали озвучили свої пропозиції щодо їх розповсюдження.

 Те, що обидві сторони не дійшли згоди в усіх питаннях, стало очевидним і під час сьогоднішнього круглого столу. Однак регуляторний орган не може бути арбітром у ситуації, що склалася. Член Національної ради Валентин Коваль наголосив, що регулятор стоїть обіч інформаційного конфлікту, який нині розгорівся між учасниками ринку. Його завдання – відстеження дотримання чинних законодавчих норм. Тож Національна рада наглядатиме за тим, аби в мережах провайдерів транслювалися програми, що тепер входять до складу універсальної програмної послуги, сказав Валентин Коваль.

 Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)» до УПП входять телерадіопрограми Національної суспільної телерадіокомпанії України, телерадіоорганізацій місцевої і регіональної категорій мовлення, що здійснюють мовлення в межах не більше як однієї області, і Парламентського телеканалу «Рада».