Валентин Коваль візьме участь у засіданні Організації з безпеки і співробітництва у Європі

04.03.2021

8 та 9 березня 2021 року Валентин Коваль, перший заступник голови Національної ради, візьме участь у першому додатковому засіданні Організації з безпеки і співробітництва у Європі з питань людського виміру на тему: «Свобода медіа та ґендерна рівність». Через недопущення поширення захворювань на COVID-19 засідання проходитиме в онлайн-режимі. Передбачено роботу у трьох сесіях:

  • Сесія І «Ґендерна рівність та свобода вираження поглядів, включаючи свободу шукати, одержувати та поширювати будь-яку інформацію та ідеї за допомогою медіа»;
  • Сесія ІІ «Роль медіа в імплементації порядку денного «Мир. Жінки. Безпека»;
  • Сесія ІІІ «Безпека жінок-журналістів онлайн».

Під час першої сесії заходу планується визначити, як держави можуть розширити ініціативи щодо подолання ґендерного цифрового розриву й забезпечити універсальний та безпечний доступ до Інтернету для всіх; які можливості та найкращі практики існують в ОБСЄ для підвищення ґендерної рівності в медіа; які заходи необхідні для ефективного запобігання поширення ґендерних стереотипів, особливо з використанням соціальних медіа.

Другу сесію заходу буде присвячено обговоренню ключової ролі медіа у просуванні імплементації положень Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 «Жінки, мир, безпека» як важливого документа в рамках посилення залучення жінок до процесів досягнення миру та постконфліктної розбудови. Планується взяти до уваги найкращі практики щодо просування політики жінок, миру та безпеки в регіоні ОБСЄ, зокрема із залученням медіа, а також окреслити проблематику звітності щодо ґендерних аспектів. Окрім того, на сесії буде обговорено національні плани дій по імплементації Резолюції та внесок медіа у таку діяльність.

Підсумкова, третя сесія заходу, що присвячена проблематиці безпеки жінок-журналістів, з акцентом на онлайн-безпеці, має розглянути поточну ситуацію з цієї тематики, що склалася в регіоні ОБСЄ, та запропонувати конкретні заходи, які можуть покращити становище жінок-журналісток, для недопущення насильства над ними в мережі Інтернет. Також на сесії будуть представлені результати досліджень в рамках проєкту Представника ОБСЄ з питань свободи медіа – SOFJO, який присвячений безпеці жінок-журналісток в мережі Інтернет.