В’ячеслава Козака виведено зі складу Наглядової ради НСТУ

01.10.2020

На засіданні 1 жовтня Національна рада розглянула і задовольнила заяву В’ячеслава Козака про складання ним повноважень члена Наглядової ради Суспільного мовника від депутатської фракції.  Відповідно до пункту 2 частини першої статті 10 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» його буде виведено зі складу  Наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Член Наглядової ради суспільного мовника В’ячеслав Козак, делегований депутатською фракцією “Радикальної партії” Олега Ляшка, звернувся до Національної ради із проханням припинити його повноваження за власним бажанням.

Відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» у разі дострокового припинення повноважень члена Наглядової ради НСТУ, обраного від депутатської фракції чи групи, така депутатська фракція чи група ухвалює рішення про обрання нового члена Наглядової ради НСТУ. Якщо ж депутатська фракція чи група, що обрала члена НСТУ, який достроково припинив повноваження, розформована, комітет Верховної Ради України, до компетенції якого віднесено питання телерадіомовлення, ухвалює рішення щодо порядку обрання члена Наглядової ради НСТУ.

Оскільки “Радикальна партія” Олега Ляшка не входить до складу депутатських фракцій та груп ІХ скликання, новий член Наглядової ради НСТУ від цієї партії не обирається. Про цю ситуацію Національна рада повідомить Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Нагадаємо, 30 січня Національна рада так само за власним бажанням припинила повноваження члена Наглядової ради суспільного мовника Ігоря Хохича, делегованого депутатською групою «Партії «Відродження», якої також немає у Верховній Раді України IX скликання.

Нині відбувається ротація членів Наглядової ради від 3 суспільних сфер –  місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту і журналістики. Конференції громадських об’єднань та асоціацій з їх обрання відбудуться відповідно до календарного плану в період із 12 по 20 жовтня.

Представники до Наглядової ради ПАТ «НСТУ» ще від п’яти суспільних сфер  –  освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами  –  мають бути обрані наприкінці грудня 2020 року. Календарний план проведення цих конференцій затверджено на засіданні регулятора 17 вересня. Оголошення про прийом заяв від громадських організацій і об’єднань, які хочуть делегувати свого представника до Наглядової ради, Національна рада оприлюднить не пізніше ніж 19 жовтня цього року.