У Національній раді між трьома компаніями-власниками перших ліцензій на цифрове радіо підписано угоду про створення Всеукраїнської асоціації цифрових радіомовників «Цифрамо». Услід за офіційним підписанням документа голова новоствореного об’єднання Богдан Болховецький спільно із членами правління – Андрієм Соломахою і Віктором Савкіним – провели перше засідання асоціації, на якому були присутні член Національної ради Сергій Костинський і народний депутат України Владислав Севрюков. Упродовж зустрічі було визначено першочергові напрями подальшої роботи асоціації та обговорено перспективи розвитку цифрового радіомовлення в Україні.

Представляючи угоду цифрових радіомовників, Богдан Болховецький наголосив, що всі ліцензіати прагнули, аби підписання цього надзвичайно важливого документа для медійної сфери відбулося офіційно, зокрема у присутності представників влади Владислава Севрюкова і Сергія Костинського, які мають безпосередній стосунок до впровадження проекту цифрового радіомовлення в Україні та його успішного втілення.
Богдан Болховецький зазначив: «Ми створили Всеукраїнську асоціацію цифрових радіомовників «Цифрамо» для того, щоб пришвидшеними темпами залучити українців до використання нової технології радіомовлення, популярної у розвинених країнах. Членство у «Цифрамо» є відкритим для усіх без винятку цифрових радіомовників, і ми сподіваємось, що спільними зусиллями подолаємо шлях адаптації нової технології набагато швидше, ніж поодинці».

Владислав Севрюков і Сергій Костинський висловили однозначну підтримку такій ініціативі радіомовників, адже, на їхню думку, створення цієї асоціації має для України і певне історичне значення.
Владислав Севрюков зауважив, що тепер дуже важливо, щоб цей експеримент мав конкретну стратегію роботи, і порадив керівництву асоціації невідкладно розпочати її створення.
«Має бути єдиний логотип, єдиний слоган, єдина концепція, єдині ролики щодо просування послуги цифрового радіомовлення. Щоб усі мовники цифрового радіо розвивали нову галузь єдиним фронтом. Це буде більш виправдано з точки зору популяризації нової технології та інвестування», – сказав він.
На думку Сергія Костинського, підписання цієї угоди – вдалий початок для здійснення решти вагомих кроків стосовно втілення цифрового радіомовлення в Україні та усунення перешкод, що сьогодні стоять на його заваді.

«Національна рада дала «зелене світло» технології DAB+ в Україні. Відтепер суб’єктом популяризації цифрового радіомовлення, проведення перемовин з рітейлерами, розробки та впровадження маркетингової стратегії стає асоціація. Регулятор вітає ініціативу з її створення і, безперечно, готовий долучитися як стейкхолдер до подальшої розбудови «цифри», – сказав Сергій Костинський.
Нагадаємо, 26 липня Національна рада підбила підсумки другого конкурсу на цифрове радіомовлення в Києві. За його результатами право мовити в ефірній цифровій багатоканальній телемережі отримали «Армія FM – військове радіо», «Бизнес радио», «DJ FM» і «POWER FM». Таким чином, нині цифрові радіоліцензії мають 13 радіостанцій. Окрім названих, це ще й переможці першого конкурсу на цифрове радіо у м. Києві – «Радіо Марія», «Old Fashioned Radio», «Zemlya», «Hype radio», «Країна ФМ», «Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура», «Радіо Мейдан».
Ще на одне місце у цифровому каналі 7D Національна рада оголосила конкурс 27 червня. Його результати мають бути підбиті до 26 жовтня цього року.