В Україні стартувала кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення»

10.04.2024

Член Національної ради Олександр Бурмагін працюватиме в Координаційному комітеті започаткованої Радою Європи кампанії «Журналісти мають значення». Ініціатива має на меті об’єднати зусилля спеціалістів різних напрямів для захисту, допомоги і сприяння журналістській діяльності.

Кампанія зосередиться на проблемі безпеки журналістів в умовах війни. Також її завдання – напрацювати практичні рекомендації щодо покращення безпеки журналістів і працівників медіа.

До роботи в рамках кампанії будуть залучені представники медіа, міжнародних організацій громадянського суспільства та органів державної влади. Напрями, в яких вони плануватимуть свої подальші дії:

  • виклики, з якими стикаються медійники;
  • стан медіа на тимчасово окупованих територіях;
  • розслідування злочинів проти журналістів;
  • аналіз наявних правових гарантій тощо.

Питання безпеки журналістів розглядатиметься і в контексті Стратегії інформаційної безпеки України, однією зі стратегічних цілей якої визначені права журналістів, безпека журналістів, відкритість інформації, а також у контексті європейської інтеграції. Адже тема прав, безпеки журналістів, свободи слова – завжди в полі зору Європейського Союзу, який моніторить готовність України приєднатися до європейського співтовариства. Вона буде врахована в оцінці виконання Україною своїх зобов’язань.

Координаційний комітет створено при Міністерстві культури та інформаційної політики.