В Україні розпочалися «Дні інформаційного суспільства-2013»

20.05.2013

Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов виступив під час відкриття щорічної науково-практичної конференції «Дні інформаційного суспільства-2013», що розпочалася сьогодні, 20 травня, у Києві. Він зосередився на основних питаннях діяльності регуляторного органу і завданнях, що стоять перед ним.

Зокрема, говорячи про перехід на цифрове мовлення, Володимир Манжосов зазначив, що цілком реальною є можливість більш раннього вимкнення аналогових передавачів, аніж липень 2015 року, як це передбачено Міжнародною угодою «Женева 2006». Це станеться за умови достатнього рівня забезпечення населення приладами приймання цифрового сигналу.

Конференція організована Національною академією державного управління при Президентові України. Вона проходить за сприяння і участі Проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі».

Також у цьому заході як модератор панелі «Публічні комунікації і реформи: влада-медіа-суспільство» взяла участь заступник Голови Національної ради Лариса Мудрак.

До обговорення було запропоновано такі питання: дотримання норм журналістської етики та формування культури відповідальної журналістики: європейський досвід; четверта влада в Україні: можливості та відповідальність перед суспільством; доступ до публічної інформації – два роки реальної взаємодії влади з громадськістю та ЗМІ.

У дискусії з обговорення теми цієї панелі взяли участь Стівен Віттл – експерт Проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі, міжнародний експерт Ради Європи; Олена Бондаренко – народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації; Андрій Шевченко – народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин; Рустам Раупов – народний депутат України, голова підкомітету з питань друкованих ЗМІ та Інтернету Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації; Денис Іванеско – керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України; Богдан Червак – директор департаменту інформаційної політики Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

На завтра, 21 травня, заплановано проведення методологічного семінару «Комунікативна політика – нова парадигма державного управління». Завершиться науково-практична конференція «Дні інформаційного суспільства-2013» 27 травня в Барселоні, де відбудеться виїзний науково-практичний семінар «Е-демократія в дії».