В інформаційній агенції Укрінформ презентовано Зелену книгу благодійності

20.06.2013

Асоціація благодійників України на прес-конференції 20 травня презентувала свою нову працю – Зелену книгу української благодійності. За словами Олександра Максимчука, президента Асоціації благодійників, необхідним є щорічний моніторинг того, що відбувається у сфері благодійності: які відомі люди були відзначені, які благодійні акції були найцікавішими. Тобто Зелена книга стала своєрідним звітом, де зібрано щорічні рейтинги, дослідження, моніторинги, міститься експертне дослідження самої Асоціації благодійників. «Окрім нас, такого дослідження щодо благодійності ніхто не робить», – зазначив О. Максимчук.

В експертному опитуванні «Благодійність в Україні – 2012» взяли участь 57 експертів. Результати досліджень надихнули організаторів відзначити лідерів національного експертного опитування у різних номінаціях. Тому під час прес-конференції її учасники вручили переможцям національного експертного опитування своєрідну відзнаку – свідоцтва.

У сфері медіа, зокрема, були відзначені телеканали СТБ й ICTV, журнал «Вісник благодійності», Радіо «Свобода», газети «Україна молода» і «Сегодня».

Маргарита Січкар, президент благодійного фонду анімалотерапії зазначила: «Чим хороша ця Зелена книга? Вона конкретно дає оцінку тим людям, тим фондам, тому, що є в дійсності, що відбувається в Україні у сфері благодійності».

Загалом створення кольорових книг практикується в Євросоюзі, поінформував О. Максимчук. Спочатку, за його словами, робиться Зелена книга, в якій визначається мета, дається моніторинг і зріз проблеми. Потім робиться Біла книга, в якій напрацьовуються пропозиції експертів, проекти законів тощо. Далі, як показує європейська практика, ухвалюється рішення, чи приймати закон, чи розробляти певну програму. «Ми маємо велике сподівання, що ця Зелена книга може стати основою для створення спільної Білої книги української благодійності можливо в наступному році», – сказав президент Асоціації благодійників. Ідея створення Білої книги української благодійності була озвучена минулого року Українським форумом благодійників.

Зі свого боку заступник голови Національної ради Лариса Мудрак наголосила на ще одному аспекті видання Зеленої книги благодійності. «Найголовніше, що сьогодні для мене є позитивним і що є для мене надзвичайно приємним, – те, що це не просто Зелена книга. Це насправді ще один доказ, що ми можемо подавати один одному руки й навіть у сфері благодійних організацій ми можемо об’єднуватися, обмінюватися досвідом і говорити про це все більше вголос», – зазначила вона.