В Авдіївці відновлено мовлення суспільної радіостанції «Голос Донбасу» і підтверджено наявність кабельного телебачення

04.07.2017

3 липня за результатами інспекції Комісії з питань стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики, яка відбулася за участі представників Донецької обласної державної адміністрації, в Авдіївці Донецької області було відновлено мовлення радіостанції «Голос Донбасу» Національної суспільної телерадіокомпанії України.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, в Авдіївці технічні проблеми, які спричинили відключення сигналу, були усунені Концерном РРТ безпосередньо в день ревізії.

«Під час інспекцій нами фіксується реальний стан мовлення радіостанцій і телеканалів, які отримали ліцензії або дозволи на тимчасове мовлення в зоні проведення АТО. Цього разу в Авдіївці була зареєстрована відсутність мовлення радіостанції «Голос Донбасу» через технічні причини. Завдяки оперативній роботі співробітників Концерну РРТ мовлення радіостанції було відновлено протягом декількох годин», – пояснив Сергій Костинський.

Також член Національної ради розповів, що під час перевірки було проінспектовано роботу кабельних мереж у місті. Учасники інспекції безпосередньо перевірили наявність доступу до послуг провайдерів у декількох квартирах міста.

«Ми з’ясували, що кабельне і супутникове телебачення є одними з найпопулярніших у місті. Зокрема, провайдери надають доступ до кабельного телебачення разом із підключенням до інтернет-мережі, – заявив Сергій Костинський. – Отже, провайдери надають доступ не менше ніж до 50-ти телеканалів, серед яких майже всі загальнонаціональні, суспільне мовлення, а також іноземні телеканали, що отримали дозвіл від Національної ради. Інформаційних російських телеканалів у пакетах провайдерів не виявлено», – повідомив член Національної ради.

За словами С. Костинського, після будівництва нової телевежі в Покровську заввишки 200 метрів, в Авдіївці, за попередніми прорахунками, будуть доступні 32 цифрових телеканали, 8 аналогових телеканалів, а також не менше ніж 7 FM-радіостанцій.

На разі в Авдіївці забезпечено можливість приймати сигнал трьох українських радіостанцій: «Армії FM» – на частоті 89,1 МГц з Очеретиного, Першого каналу Українського радіо – на частоті 89,9 МГц із Костянтинівки і 0,873 МГц – із Часового Яру, та «Голосу Донбасу» – на частоті 95,7 МГц, який мовить безпосередньо з Авдіївки.

Також в Авдіївці у червні були встановлені два передавачі, завдяки яким транслюються суспільні програми – «UA:Перший» – на 12 ТВК і «ДоТеБе» – на 30-му ТВК.