В анонсах програм телеканалів «СТБ» і «Новий» зафіксовано брутальні висловлювання

10.05.2017

За результатами моніторингу загальнонаціональних телеканалів, проведеного із 24 по 26 квітня 2017 року,  в ефірі ПрАТ «ММЦ–СТБ» і ТОВ «Новий канал» було зафіксовано вживання брутальних слів і висловів у анонсах окремих передач. Регулятор просить мовників уважніше ставитися до дотримання вимог законодавства щодо суспільної моралі та захисту неповнолітніх.

Брутальні висловлювання на «СТБ» були зафіксовані в анонсах передач «МастерШеф. Діти» і у спецпроекті «Вікон» «Сусіди». На «Новому» це стосувалося анонсів передач «Від пацанки до панянки», оголошення набору на наступний сезон проекту «Від пацанки до панянки» та «Серця трьох».

Анонси зазначених проектів виходили як у ранковий, так і в денний час, коли вони є доступними для перегляду юними глядачами. Зважаючи на те, що показ передач і їх анонсів із використанням брутальної лексики може зашкодити інтелектуальному і духовному розвитку дітей, Національна рада звертає увагу телерадіоорганізацій на необхідність неухильного виконання норм законодавства і нагадує про обов’язок дотримуватися вимог щодо часорозділу при поширенні програм і передач, які можуть завдати шкоди фізичному,  інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва.

Раніше Національна рада також зафіксувала брутальну лайку і в передачах низки загальнонаціональних мовників.