ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ЮРІЙ АРТЕМЕНКО, ЯКИЙ ПРЕДСТАВЛЯВ ЦЕЙ ДОКУМЕНТ НА ЗАСІДАННІ УРЯДУ, СКАЗАВ, ЩО ЦІ ЗМІНИ НАСАМПЕРЕД ПОВ’ЯЗАНІ ЗІ ЗБІЛЬШЕННЯМ ІЗ СІЧНЯ ЦЬОГО РОКУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ, ЩО СУТТЄВО ВПЛИНУЛО НА РОЗМІР ЛІЦЕНЗІЙНОГО ЗБОРУ МОВНИКІВ І ПРОВАЙДЕРІВ.
Сьогодні Кабінет Міністрів України на своєму засіданні затвердив зміни до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги. Відтепер формула розрахунків для мовників і провайдерів, як і для всіх суб’єктів господарювання, діяльність яких ліцензується, прив’язана до прожиткового мінімуму, а не мінімальної зарплати.
Голова Національної ради Юрій Артеменко, який представляв цей документ на засіданні Уряду, сказав, що ці зміни насамперед пов’язані зі збільшенням із січня цього року мінімальної зарплати, що суттєво вплинуло на розмір ліцензійного збору мовників і провайдерів.
Він подякував Уряду за швидке проходження документа і пояснив, що єдине питання, яке поставало у контексті можливих втрат під час дискусії з міністерством фінансів, стосувалося впровадження цифрового мовлення. Воно було зняте, оскільки від мовників перехід країни на цифрові стандарти не залежить.
Методика розрахунків ліцензійного збору буде оприлюднена на сайті Національної ради після її офіційного опублікування.