Уляна Фещук і Олег Черниш взяли участь у Днях електронних комунікацій

03.06.2019

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук і член Національної ради Олег Черниш 31 травня взяли участь у панельній дискусії, присвяченій темі викликів і їх подолання для телекомунікаційної галузі на шляху нашої країни до Європейського Союзу.

Серед чинників, які найбільше приваблюють у європейському співтоваристві і є бажаними для реалізації в медіапросторі України, Уляна Фещук назвала просту процедуру входження на ринок, однакові правила для всіх, відповідальність за порушення цих правил. «Я за те, щоб закон працював однаково для всіх і за його порушення була однакова відповідальність для кожного суб’єкта», – сказала вона. Також Уляна Фещук висловилася за спрощену систему оподаткування для тих, хто не веде великий бізнес, і дещо складнішу для тих, хто заробляє більше.

Своєю чергою Олег Черниш наголосив на тому, що європейські правила треба втілювати і щодо регулятора телерадіоінформаційної сфери. Зокрема,  на його думку, нині назріла  потреба якісного регуляторного органу. Національна рада «має стати регулятором, не каральним органом», і більше уваги приділяти саме регуляції. На його переконання, необхідною є  і подальша дерегуляція галузі.

Для того, щоб Україні реалізувати завдання на шляху до ЄС, на думку Олега Черниша, необхідно передусім подолати корупцію і модернізувати вітчизняне законодавство. При цьому слід подбати, аби закони виконувалися.

Під час обміну думками  серед експертів Уляна Фещук висловила своє судження про те, що зміни в країні починаються з кожної окремої людини. Тому «потрібно починати брати відповідальність на себе,… розвиватися і не покладатися на рішення інших», не чекати, поки інші зроблять перший крок і зміняться, а робити це самому.

У такій ситуації вкрай важливою, на її переконання, є  медіаосвіта, яку дітям мають прищеплювати батьки й освітні заклади. Їх треба навчати навиків  не лише сприймати інформацію,  а й аналізувати її, робити правильні висновки. Критичному ставленню до почутого й побаченого сприяють знання про те, хто стоїть за т­­­им джерелом, що поширює певні відомості. Таким чином, формується вибагливе ставлення до інформації, а не сліпе її споживання.

Спікерами цієї панелі також були народні депутати Олександр Данченко і Григорій Шверк, голова Інтернет асоціації України Олександр Федієнко, голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна, голова Асоціації електронних комунікацій Латвії Ілмарс Муулс.

Окрім того, Уляна Фещук і Олег Черниш взяли участь у обговоренні проекту Закону України «Про аудіовізуальні медіасервіси» та реформи у сфері авторського права і суміжних прав.

Більше інформації за посиланням.


Перейти до вмісту