«UKRLIVE» дозволено на час карантину відступити від умов ліцензії

29.07.2021

До регуляторного органу звернулося ТОВ «Телепростір», м. Київ (супутникове  мовлення, логотип «UKRLIVE» (комбіноване)), про тимчасовий відступ від умов ліцензії. Товариство обґрунтовує таку необхідність перегляду умов дозвільного документа на мовлення запровадженням в Україні карантинних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Після ознайомлення із запропонованими ліцензіатом змінами члени Національної ради вирішили погодити їх, визнавши допустимими.

У своїй заяві компанія просить регулятора дозволити їй тимчасово мовити з використанням одного супутникового ретранслятора, а саме «ASTRA-4A». Умовами її ліцензії на мовлення, (додаток 4), визначено два супутникові ретранслятори – «AMOS-3» та згаданий вище «ASTRA-4A». ТОВ «Телепростір» пояснює причини свого прохання зменшенням надходження коштів від реклами та побоюваннями щодо виникнення фінансової заборгованості перед оператором телекомунікацій.

Таке прохання не суперечить вимогам положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», тому регулятор задовольнив його.

Національна рада акцентувала, що після завершення карантинних та інших обмежувальних заходів у нашій країні мовник повинен буде відновити повноцінне мовлення, визначене умовами його ліцензії.