Український телевізійний ефір поповниться новим іноземним каналом «SPIKE»

26.04.2018

26 квітня Національна рада вирішила додати чеський телеканал «SPIKE» до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

 На підставі звернення уповноваженого представника «MTV Networks Europe» В.О. Марчана Національна рада перевірила програмне наповнення телеканалу «SPIKE» на відповідність стандартам, визначених Європейською конвенцією, а також вимогам статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». 

Отже, під час проведення аналізу документів та моніторингу програмної сітки телеканалу регулятор з’ясував, що реклами, а також порнографічних передач і фільмів, демонстрування яких заборонено на території України, на телеканалі немає. Мовлення ведеться  24 години на добу українською мовою. Формат основного контенту –  розважальні передачі та фільми переважно американського виробництва.

Крім того, правовласник програми «MTV Networks Europe», який авторизований у Чеській Республіці, додатково надав Національній раді гарантії, що зміст їх телеканалу відповідає усім вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Зі свого боку член Національної ради Сергій Костинський зауважив, що це один із небагатьох іноземних телеканалів, який звернувся до регулятора за адаптацією і вже має українську звукову доріжку. Він висловив сподівання, що це стане прикладом для інших іноземних телеканалів, які намагаються потрапити на український медіа-ринок.

Іноземна програма «SPIKE» може транслюватися в мережах українських провайдерів.