Український регулятор звернувся до Google щодо використання його дочірньої компанії YouTube у гібридній війні Росії проти України

04.06.2019

Національна рада звернулася листом до глобальної корпорації Google, щоб унеможливити блокування трансляції на її відеохостингу YouTube матеріалів супутникового телеканалу «ATR T» (ТОВ «ТК «Атлант-СВ»). Вимогу видалити з офіційного YouTube-каналу мовника деякі його передачі телеканал отримав від самої платформи YouTube внаслідок скарги.

Підставою звернення YouTube стала вимога Федеральної служби з нагляду у сфері масових комунікацій і зв’язку (Роскомнагляду) Російської Федерації, яка стверджує, що розміщені матеріали порушують російське законодавство про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації.

Національна  рада у своєму листі до корпорації Google акцентує, що мовлення українських медіа перебуває під юрисдикцією української держави, і єдиним регуляторним органом, що має право звертатися до третіх сторін стосовно розміщеного ними контенту, є український регулятор – Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Регулятор запевнив американську компанію, що контент ТОВ «ТК «Атлант-СВ» відповідає вимогам українського та європейського законодавства, правових підстав для блокування контенту телеканалу немає, а цей прецедент вважає небезпечним для свободи слова як в Україні, так і у світі.

Національна рада нагадала про попередні спроби Роскомнагляду впливати на контент українських телеканалів, розміщений на YouTube, зокрема вимоги видалити програму Національної суспільної телерадіокомпанії України «Знай наших» про спогади українського добровольця, який воював на сході країни, і сюжет про політв’язня – фігуранта так званої ялтинської справи Хізб ут-Тахрір Емір-Усеіна Куку та його дружину Мерьєм Куку.

Національна рада переконана, що такими діями Російська Федерація використовує корпорацію Google і її дочірню компанію YouTube у своїх інтересах у процесі ведення гібридної війни проти України, а Роскомнагляд намагається регулювати діяльність українських медіа, які є ліцензіатами Національної ради.

Таке невмотивоване втручання російського регулятора в діяльність незалежних медіа, які провадять свою діяльність в Україні, є неприпустимим.

Національна рада зі свого боку готова до співпраці та обговорення ситуації щодо трансляції контенту українських телеканалів на інтернет-ресурсі YouTube.