Український і польський медіарегулятори обговорили об’єднання зусиль в боротьбі з інформаційним тероризмом

19.06.2023

19 червня голова Національної ради Ольга Герасим’юк зустрілася з новим складом польського медіарегулятора – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Польщі (KRRiT) для обговорення подальших спільних дій.

Майже рік тому – 13 липня 2022 року – обидва медіарегулятори підписали Меморандум про співробітництво та вже спільно провели низку важливих регуляторних консультацій.

На зустрічі обговорили ініціативу Національної ради Польщі  про об’єднання 9 медіарегуляторів східноєвропейських країн для того, щоб разом просувати стратегію боротьби з російською пропагандою в Європейському Союзі. Адже частина країн Західної Європи досі не повною мірою усвідомлюють реальної її загрози та політикою неспротиву відчиняють двері інформаційному тероризму кремля.

Національна рада України братиме участь в розробці порядку денного спеціальної зустрічі, яка відбудетеся у Варшаві у вересні і буде присвячена цьому об’єднанню.

Сторони домовилися зафіксувати і відстоювати оцінювання терміном «інформаційний тероризм» тих дій, які вчиняє росія в медіаполі. Вони разом стоятимуть за покарання в майбутньому російських пропагандистів за співучасть у тероризмі.

На зустрічі із KRRiT були присутні Посол України в Республіці Польщі Василь Зварич,  в.о. керівника Центру протидії дезінформації Андрій Шаповалов, керівник Stop Fake Євген Федченко.