Україна розширює співпрацю із Францією у сфері кіновиробництва

29.03.2017

29 березня в Національній раді відбулася зустріч із французькими кінематографістами, які планують реалізувати в Україні власний проект. У ній взяли участь голова регуляторного органу Юрій Артеменко та перший заступник голови Ольга Герасим’юк. Французьку сторону представляли Корін Бенішу, Флоранс Мос, Федеріко Фетіжан і Оліас Барко. Із можливостями, які може запропонувати наша країна, гостей ознайомив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Потужне налагодження кіно- і телевиробництва є вкрай важливим і цікавим для нашої держави, наголосив голова Національної ради Юрій Артеменко. Особливо це потрібно у зв’язку з вилученням значної кількості російських телеканалів із переліку іноземних програм, що можуть транслюватися в Україні, та фільмів виробництва країни-агресора. Таким чином, вітчизняна теле- і кіноіндустрія потребує подальшого широкого розвитку, і члени Національної ради зі свого боку усіляко сприяють налагодженню двосторонніх взаємин між галузями різних країн, зокрема Південної Кореї, Китаю, Індії.

Своїми планами щодо створення фільму в Україні поділилися продюсери французького проекту Корін Бенішу і Флоранс Мос. Їхньою метою є винесення стрічки на міжнародний рівень. Україна має стати активним партнером у цьому процесі. Адже картину не лише зніматимуть в українських локаціях, у ній поряд із провідними французькими акторами зніматимуться і вітчизняні артисти. Сьогодні іноземні кінематографісти готуються подати свій проект на пітчинг до Державного агентства з питань кіно, а до кінця року – запустити процес зйомок.

Пилип Іллєнко розповів про правила участі проектів у конкурсному відборі Держкіно і можливості, які дає кінематографістам ухвалений минулого тижня Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», що запроваджує механізм рібейтів. Тож українські посадовці сподіваються, що досвід роботи в Україні буде позитивним для французьких кінематографістів і надихне їх на реалізацію інших задумів.