Україна разом із Нідерландами й Францією підтримала рішення щодо поширення досвіду із удосконалення медіа-сфери

30.11.2017

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк під час 11-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), що триває із 28 листопада по 2 грудня у Страсбурзі, розповіла про кроки, зроблені Україною цьогоріч у сфері свободи слова, та підтримала пропозиції Франції й Нідерландів із заохочення інших країн до спільних зусиль задля поліпшення медіа.

Зокрема, йшлося про ухвалений 1 листопада цього року Парламентом Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, який розширює повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, надаючи їй можливість застосовувати штрафні санкції до телерадіоорганізацій і провайдерів програмної послуги за недотримання норм галузевого законодавства. Актом встановлені штрафи у розмірі 25%, 10% і 5% суми ліцензійного збору, нарахованого за видачу ліцензії, і визначено порушення, за які вони накладаються. Зазначений закон, до речі, набуває чинності сьогодні, 30 листопада 2016 року.

Також Ольга Герасим’юк розповіла про законодавчі новели, які стосувалися трансляції програм універсальної програмної послуги і державної підтримки кінематографії, та запланований до розгляду Парламентом проект закону щодо спрощення порядку розміщення реклами окремих видів товарів і послуг. Йшлося також про ініціативу регуляторного органу щодо захисту прав дітей при залученні їх до медіа-виробництва і роботі, яка проводиться Національною радою спільно з телеканалами, психологами і громадськістю з метою встановлення відповідних правил, особливо якщо діти зазнали насильства.

Про подібні ініціативи і практики у сфері свободи слова у своїх країнах під час засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства розповіли і представники Франції та Нідерландів. Зазначена інформація також оприлюднена на сайті CDMSI.