Україна разом із Нідерландами й Францією підтримала ініціативу щодо поширення досвіду із удосконалення медіа-сфери

30.11.2016

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк під час 11-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), що триває із 28 листопада по 2 грудня у Страсбурзі, розповіла про кроки, зроблені Україною цьогоріч у сфері свободи слова, та підтримала пропозиції Франції й Нідерландів із заохочення інших країн до спільних зусиль задля поліпшення медіа.

Зокрема, йшлося про ухвалений 1 листопада цього року Парламентом Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, який розширює повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, надаючи їй можливість застосовувати штрафні санкції до телерадіоорганізацій і провайдерів програмної послуги за недотримання норм галузевого законодавства. Актом встановлені штрафи у розмірі 25%, 10% і 5% суми ліцензійного збору, нарахованого за видачу ліцензії, і визначено порушення, за які вони накладаються. Зазначений закон, до речі, набуває чинності сьогодні, 30 листопада 2016 року.

Також Ольга Герасим’юк розповіла про законодавчі новели, які стосувалися трансляції програм універсальної програмної послуги і державної підтримки кінематографії, та запланований до розгляду Парламентом проект закону щодо спрощення порядку розміщення реклами окремих видів товарів і послуг. Йшлося також про ініціативу  регуляторного органу щодо захисту прав дітей при залученні їх до медіа-виробництва і роботі, яка проводиться Національною радою спільно з телеканалами, психологами і громадськістю з метою встановлення відповідних правил, особливо якщо діти зазнали насильства.

Про подібні ініціативи і практики у сфері свободи слова у своїх країнах під час засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства розповіли і представники Франції та Нідерландів. Зазначена інформація також оприлюднена на сайті CDMSI. ( http://www.coe.int/en/web/freedom-expression/developments-in-the-member-states )

 У четвертій секції засідання Ольга Герасим’юк розповіла про кооперацію України з Радою Європи у спільних проектах стосовно свободи медіа і плюралізму. Зокрема, вона дала високу оцінку співпраці щодо прозорості медіа-власності, внаслідок якої постало завдання подальшого вдосконалення українського законодавств, повідомила про результати роботи регулятора щодо оцінки інформації про структуру власності медіа. Ольга Герасим’юк наголосила на важливості проекту “Зміцнення свободи медіа та створення системи суспільного мовлення в Україні”, в рамках якого відбулося багато заходів.. Зокрема, у травні цього року Офісом Ради Європи в Україні для представників Національної ради в областях було організовано експертний семінар. Подібний захід із обміну досвідом із європейськими експертами заплановано провести у грудні. Перший заступник голови Національної ради побажала успіху Раді Європи в її новому плані стосовно інших країн і закликала продовжити співпрацю з Україною в уже звичний інтенсивний спосіб. Така співпраця є запорукою інтеграції України в європейський інформаційний простір.