Україна на Форумі країн-членів регуляторних органів Чорноморського регіону

07.06.2012

На третьому щорічному зібранні національних телерадіорегуляторів країн-членів Чорноморського регіону Україна представила свій звіт щодо впровадження цифрового мовлення та загальної  ситуації в телерадіопросторі країни.

Україну на Форумі представляли заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак та керівник міжнародного сектору Людмила Василенко. На ньому були присутні делегації Туреччини, Албанії, Вірменії, Македонії,  Молдови, Росії. Представницьке зібрання регуляторних органів проходило 25-26 травня в столиці Албанії  Тірані.

Відкриваючи Форум, міністр інноваційних та комунікаційних технологій Албанії Генс Полло зазначив, що «представляючи сьогодні зміни в цифровому мовленні країни Причорноморського регіону можуть планувати крок за кроком своє технологічне майбутнє. У цьому процесі надзвичайно важливим є обмін досвідом на кожному з етапів впровадження цифрового мовлення. Нині країни-члени об’єднує два складних і важливих напрями роботи: забезпечення ринків та домогосподарств сет-топ-боксами та обрахунок і впровадження цифрового дивіденду.

Не менш важливою на цьому заході була тема впровадження «розумних символів» для захисту дітей від шкідливого контенту на телебаченні. Для ефективного виконання всіх завдань із впровадження цифрового мовлення для країн важливе якісне поєднання регулювання та співрегулювання, робота між державними та недержавними органами, мовниками та індустріальними організаціями».

Тема, яка об’єднує нині всіх регуляторів країн-членів Чорномоського регіону – скорочення терміну паралельного мовлення в аналоговому та цифровому стандарті. Саме тому першочерговим для всіх країн регіону є питання насичення регіональних ринків сет-топ-боксами. Кожна з країн-членів Чорморського регіону знаходить свій шлях вирішення цієї потреби: Албанія йде шляхом фінансових субсидій для малозабезпечених домогосподарств, Туреччина почала програму масової інформаційно-рекламної кампанії для поширення інформації про сет-топ-бокси.

Україна прозвітувала про власний досвід впровадження цифрового мовлення та ті етапи, які були здійснені, та ті, які ще необхідно здійснити національному регулятору, провайдеру цифрового мовлення та мовникам.

Схвально було сприйнято цьогорічний процес забезпечення сет-топ-боксами малозабезпечених верст населення в Україні за рахунок коштів Державного бюджету. Національний український звіт буде представлено в рамках щорічного звіту цієї міжнародної організації та оприлюднено на сайті BRAF (www.braf.info).

Також Україна поділилася своїм досвідом впровадження «розумних символів» у контексті захисту дітей від потенційно-шкідливого контенту на телебаченні. Серед країн-членів Форуму найбільшого успіху в цьому аспекті досягла Туреччина, яка вже запровадила національну систему символів.

Своїм досвідом щодо впровадження медіаосвіти поділилися також колеги з Молдови та Албанії. Представники Туреччини побажали Україні успіху у швидкому запровадженні національної системи розумних символів.

Зважаючи на результативність та успішність кроків України і щодо впровадження цифрового мовлення, і щодо розвитку національної системи символів для захисту дітей в електронних медіа, нашій країні було запропоновано розглянути можливість головування в організації на наступний період.

Така пропозиція надійшла від секретаріату Форуму. Україні надається можливість за її згоди та бажання провести наступне засідання Форму країн-членів регуляторних органів Чорноморського регіону в 2013 році.