Україна і Молдова спільно боротимуться із російською пропагандою і дезінформацією

13.09.2022

13 вересня голова Національної ради зустрілася і обговорила із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Валеріу Ківерєм напрями співпраці двох країн в інформаційній сфері. Ця зустріч є особливо важливою з огляду на ухвалення Європейським Союзом історичного рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидатів у члени ЄС.

Ольга Герасим’юк сказала, що між двома медіарегуляторами – українським і молдовським – вже давно налагоджено продуктивний обмін досвідом щодо перетворень у медіасфері. Особливо важливим є взаємне розуміння проблем, пов’язаних із поширенням російської пропаганди і дезінформації.

Український медіарегулятор веде активну боротьбу проти російських пропагандистів ще з 2014 року і за ці вісім довгих років напрацював великий кейс щодо викриття і припинення трансляції рупорів кремля.

Національна рада вдячна за оперативний відгук  Молдови щодо припинення трансляції основних державних каналів росії в Молдові після повномасштабного вторгнення її військ на територію України.

«Ми вітаємо рішення Парламенту Молдови про ухвалення у червні цього року змін до Кодексу Молдови про аудіовізуальні медіапослуги. Його оновлені положення поставили остаточну крапку на планах кремлівських рупорів щодо поширення своєї людиноненависницької ідеології у вашій країні», – сказала Ольга Герасим’юк.

Ольга Герасим’юк зупинилася також на темі оновлення українського законодавства у сфері медіа. Вона висловила упевненість у тому, що закон найближчим часом буде ухвалений, адже він запроваджує практики європейського медіарегулювання.

Своєю чергою Надзвичайний і ПовноважнийПосол Республіки Молдова в Україні поділився напрацюваннями у боротьбі з російською пропагандою у своїй країні. Він поінформував, що в Молдові набув чинності закон про боротьбу з дезінформацією і пропагандою, де передбачено покарання за їх поширення, та юридично визначено термін «дезінформація». Крім того, впроваджена заборона щодо поширення дезінформації, пропаганди військової агресії та контенту, що становить загрозу національній безпеці.

Обидві сторони одностайні: в Україні і в Молдові є такі самі загрози, в їх основі лежить агресія рф та імперська політика загарбання чужих земель, і краще з ними боротися разом.

Валеріу Ківерь запросив Національну раду взяти участь у презентації Методології моніторингу та оцінки елементів, що становлять дезінформацію, яка відбудеться в жовтні.

Сторони домовилися підтримувати постійні контакти і продовжувати спільну боротьбу проти російської інформаційної інтервенції і надалі.