Ухвалення закону про медіа – ключова засада євроінтеграції України – зустріч голови Національної ради з тимчасовим повіреним у справах ФРН в Україні

13.09.2022

13 вересня у Національній раді відбулася зустріч із представниками Посольства Німеччини в Україні. Розмова про реформування сфери медіа в Україні тривала між головою Національної ради Ольгою Герасим’юк, керівником апарату медіарегулятора Євгеном Перелигіним і тимчасовим повіреним у справах ФРН в Україні Бертрамом фон Мольтке (Bertram von Moltke) і політичним радником Лукасом Бьом-Фрідріхом (Lukas Böhm-Friedrich).

Голова Національної ради обговорила з тимчасово повіреним у справах ФРН в Україні процес розробки і ухвалення закону про медіа та головні принципи, закладені в його проєкті. За  словами тимчасово повіреного у справах ФРН, представлений на громадський розгляд законопроєкт про медіа, що вже пройшов перше читання у Парламенті, відповідає загальноприйнятим засадам розбудови європейського медіапростору. Незалежність медіа та  національного медіарегулятора мають бути головними засадами у медіаландшафті України.

Під час зустрічі велику увагу приділено  важливості побудови і зміцнення національного Суспільного мовника,  в основі діяльності якого лежать принципи незалежності, об’єктивності, якості та розмаїття.

 Ольга Герасим’юк заявила, що Національна рада відкрита до спільних проєктів із німецькою стороною для підтримки української медіаспільноти.

Своєю чергою пан Бертрам фон Мольтке підкреслив, що Німеччина має добрий досвід співпраці із Суспільним мовником і готова далі активно підтримувати подальші демократичні перетворення в Україні.