У трьох областях України з’явиться військово-патріотичне радіо

06.09.2018

6 вересня Національна рада затвердила конкурсні умови та вирішила оголосити форматний конкурс на мовлення на військово-патріотичну тематику на вільних радіочастотах у Житомирі, Вінниці та Києві.

«Одним із нагальних завдань, яке сьогодні стоїть перед Національною радою, є розвиток військово-патріотичного радіо в умовах фактичної війни за свій державний суверенітет і відновлення територіальної цілісності України», – під час засідання наголосив член Національної ради Сергій Костинський.

Він підкреслив, що в українського населення є великий попит на ці теми, однак вони до цих пір, уже на 5-у році збройного конфлікту в Україні, недостатньо висвітлюються.

Також Сергій Костинський зауважив, що створення військово-патріотичного мовлення було вирішено розпочати саме з тих міст, які мають безпосереднє значення для українських військовиків. Відповідно саме у цих трьох обласних центрах – Вінниці, Житомирі та Києві – заплановано встановити передавачі сигналу.

Так, для Вінниччини прорахована вільна FM-частота — 99,3 МГц, для Житомирщини — 104,5 МГц, Київщини — 94,6 МГц.

Зокрема, у Вінницькій області сигнал охоплюватиме м. Вінницю, а також Вінницький, Жмеринський, Калинівський, Липовецький, Літинський, Тиврівський райони. На Житомирщині сигнал поширюватиметься на м. Житомир, м. Бердичів та Андрушівський, Бердичівський, Хорошівський, Житомирський, Коростишівський, Радомишльський, Романівський, Пулинський, Черняхівський, Чуднівський райони. У Київській області він має розповсюджуватися на м. Київ, м. Ірпінь (міськрада), м. Буча, м. Бровари та Києво-Святошинський район.

Оскільки конкурс форматний, — особливо увага приділяється вимогам до програмної концепції, яку компанії-переможці не матимуть права змінювати. Конкурсними умовами встановлено, що радіостанції, які претендують на мовлення на відповідних частотах, зобов’язані висвітлювати діяльність Збройних Сил України, Операції обʼєднаних сил і ветеранів АТО, та інформувати про події, що відбуваються на тимчасово окупованих і тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Також мовники повинні займатися виготовленням та розповсюдженням програм на військово-патріотичну тематику, в загальному обсязі мовлення їх частка має становити не менше як 50%.

Граничний обсяг мовлення — 24 години на добу.

Невдовзі оголошення про конкурс буде опубліковано в газеті «Голос України».

Ілюстрація із сайту dpchas.com