З 26 лютого по 3 березня 2013 року в місті Сваляві Закарпатської області проходила всеукраїнська нарада провайдерів програмної послуги та операторів телекомунікацій України. У роботі наради взяли участь народні депутати України, члени Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради, члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, провайдери програмної послуги, оператори телекомунікацій: члени Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, Спілки кабельного телебачення України, асоціації «Укртелемережа», Кримської регіональної асоціації «Телерадіомовників», Спілки операторів телекомунікацій м. Одеси та Одеської області, дистриб’ютори телевізійного контенту, телерадіокомпанії.
Під час наради були обговорені нові тенденції розвитку ринку платного телебачення та Інтернету, питання нормативного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги, необхідності спрощення процедур ліцензування та скасування подвійного ліцензування, а також питання державної підтримки національних виробників послуг платного телебачення.
Учасники наради підтримали проект «Добре телебачення», запропонований Всеукраїнською асоціацією операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, щодо формування пакета телеканалів, в якому будуть відсутні програми і фільми, які пропагують культ насильства і жорстокості. Пакет призначений для батьків, що піклуються про культурний розвиток та духовне виховання своїх дітей. «Увечері українському телеглядачеві часто неможливо ні на одному з телеканалів знайти фільм, який би не був трилером, бойовиком або міліцейсько-бандитським серіалом. Регулярний перегляд такої продукції формує деструктивну свідомість у дітей, виховує почуття жорстокості і сприяє зростанню злочинності …», – підкреслив у доповіді ініціатор проекту Лабунський Ю.О.
Під час наради було створено моніторинговий комітет з формування пакета телеканалів «Добре телебачення», в завдання якого входитиме регулярне спостереження за вмістом фільмів, що транслюються на телеканалах провайдерів програмної послуги, та розробка рекомендацій для провайдерів. До складу цього комітету увійшли народні депутати, члени Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради, члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, керівники профільних об’єднань провайдерів програмної послуги, оператори кабельного телебачення тощо.
Учасники наради розглянули звернення від авторського товариства «АРМА-Україна» та питання піратства при поширенні теле – та відеоконтенту в мережі Інтернет, а також протизаконне використання об’єктів інтелектуальної власності в роботі дистриб’юторів контенту. Було ухвалено рішення розробити проект типового договору з метою правильного дотримання авторських і суміжних прав і запропонувати його для підписання між провайдерами програмної послуги та українськими телеканалами.
До уваги учасників наради були представлені нові телеканали: «8 канал», «NANOTV», «INVA-TV», які не містять пропаганди насильства та жорстокості й рекомендовані до розповсюдження провайдерами України. Окремо відзначено телеканал «INVA-TV», створений за сприяння Паралімпійського комітету Росії для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Також особлива увага в обговоренні акцентувалася на питанні щодо перспектив розвитку технологій доставки контенту-DVB, IPTV, OTT. Молодь і глядачі нової формації обирають нові технології доставки контенту, і в найближчі два роки очікується перехід на відкриті технології доставки контенту типу ОТТ – комплекс технологій, що швидко розвивається, які доставляють мультимедіа-контент мережами Інтернету.
Учасники наради здійснили поїздку країнами Європи та провели робочі зустрічі з асоціаціями операторів телекомунікацій Словаччини, Угорщини та Австрії, вивчили досвід законодавчого регулювання галузі телекомунікацій і платного телебачення у країнах Євросоюзу.
За підсумками наради 3 березня 2013 було прийнято резолюцію про звернення з відкритим листом до Президента України, Прем’єр-міністра України, в Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосовно проблем, що існують на ринку послуг платного телебачення нашої країни, та шляхів їх вирішення.