У Сімферополі обговорили актуальні проблеми телерадіопростору Криму

19.09.2011

7 вересня 2011 року в Сімферополі за ініціативи представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в АР Крим Андрія Іванця відбулася робоча нарада, присвячена актуальним проблемам телерадіопростору АР Крим.

У заході взяли участь перший заступник голови Республіканського комітету АР Крим з інформації Шевкет Меметов, представник Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі в АР Крим Валентина Альоніна, керівники всіх регіональних телекомпаній автономії – ДТРК «Крим», ТОВ ТРК «Неаполь», ТОВ ЧТРК, 5 місцевих телекомпаній – ТОВ ТРК «Візит» (Феодосія), ТРК «555» (Алушта), ТОВ ТРК «Ялта», ПП ТРК «Тонус» (Саки), ТОВ «ТРК ІТВ», яка виграла конкурс на мовлення на каналі у національній цифровій телемережі, і трьох найбільших радіокомпаній Криму – ДТРК «Крим», ТОВ ТРК «Центр» і ТОВ «Студія «Артекс».

«Діалог представників влади з керівниками телерадіоорганізацій є одним з інструментів, який допомагає зробити телерадіопростір більш досконалим, цікавим та корисним для глядачів, а ліцензіатам уникнути помилок. Він має бути регулярним», – вважає Андрій Іванець. Він нагадав учасникам робочої наради про рекомендації Громадської гуманітарної ради, засідання якої відбулося влітку 2011 року за участі Президента України, щодо запровадження трансляції не менше 1-2 годин на день освітніх та культурних програм на вітчизняних каналах, про підтримку головою регуляторного органу Володимиром Манжосовим антитютюнової кампанії на стадіонах, розпочатої вітчизняними футбольними структурами. Наголошено на її актуальності напередодні проведення в Україні Євро-2012, та у зв’язку з оголошення наступного року – роком спорту та здоров’я. Кримським телерадіокомпаніям було запропоновано підтримати цю та аналогічні ініціативи.

Учасників робочої наради поінформовано про заходи, які проводилися влітку 2011 року ОБСЄ і Національною радою та були присвячені розробці пілотного проекту застосування міжнародного досвіду співрегулювання телерадіопростору в Україні, про спроби шахраїв отримати від телерадіоорганізацій гроші за участь у заходах, які ніби проходять під патронатом регуляторного органу.

Особливу увагу було приділено розгляду і рекомендаціям щодо уникнення типових порушень законодавства і умов ліцензій, зафіксованих моніторингами в діяльності ліцензіатів АР Крим, стану виконання визначених законодавством правил рекламної діяльності і спонсорства, поінформовано про вступ у дію поправок до Закону України «Про рекламу» щодо реклами лікарських засобів.

Перший заступник голови Рескомінформу АР Крим Шевкет Меметов розповів учасникам наради про стан розгортання цифрової ефірної телемережі в автономії і закликав їх активніше висвітлювати у теле- і радіопередачах проблематику запровадження цифрового ефірного телебачення в Україні. Вдалим, на його думку, був розгляд цієї теми у вересні 2011 року під час ток-шоу «Народний вердикт» на телеканалі «ІТВ», до участі в якому були запрошені представники регуляторного органу, влади автономії, РТПЦ АР Крим, керівники кримських телеорганізацій та глядачі.

Регіональний представник Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Валентина Альоніна розповіла про діяльність Громадської колегії з питань захисту суспільної моралі в АР Крим і закликала учасників заходу до співпраці.

Керівників телеорганізацій, які брали участь у нараді, цікавили шляхи уникнення типових помилок законодавства і умов ліцензій, хід запровадження цифрового телебачення, принципи відбору телемовників у мультиплекси, критерії визначення жанрів телепередач при здійсненні моніторингів регуляторним органом та інші питання.

ДовідковоПопередня робоча нарада із ліцензіатами Національної ради проходила у квітні 2011 року і була присвячена впровадженню наземного цифрового телебачення.