У рамках проєкту «Мовлення громад» ще трьом локальним радіостанціям надано нові FM-частоти

05.12.2019

На засіданні 5 грудня Національна рада підбила підсумки конкурсу з розвитку місцевого радіомовлення, оголошеного 4 вересня 2019 року, та за його результатами надала трьом локальним радіостанціям частоти у Волинській, Полтавській і Харківській областях. Відповідно до законодавства на виданих частотах переможці конкурсу мають розпочати мовлення упродовж року.

Загалом на цей конкурс було виставлено у 7 областях України 11 FM-частот потужністю від 0,03 до 0,5 кВт.

Згідно з конкурсними вимогами до програмної концепції в загальному обсязі власного мовлення не менше як 15 відсотків мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. Дозволяється ретрансляція програм Суспільного мовлення і програм Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України («Армія FM – військове радіо»). Передачі мають вестися лише українською мовою.

Отже, за результатами конкурсу переможцями визначено:  

Волинська область:

на частоті 95,4 МГц у м. Ковелі – ДП «Телерадіокомпанія «АВЕРС» ВАТ «КОРПОРАЦІЯ «АВЕРС», м. Луцьк, Волинська обл. («АВЕРС»);

Полтавська область:

на частоті 97,9 МГц у м. Кременчуці – ТОВ «Телерадіокомпанія «МОЖЛИВІСТЬ», м. Слов’янськ, Донецька обл. («радіо М»);

Харківська область:

на частоті 87,5 МГц у с. Бахметівці – ТОВ «ТРК «СЛОБОЖАНСЬКЕ ФМ», м. Харків («Слобожанське ФМ»);

Конкурс на отримання ліцензії на мовлення в смт Дубовому Закарпатської області на частоті 103,5 МГц,  у м. Гайсині на частоті 107,1 МГц та в смт Оратові на частоті 90,7 МГц Вінницької області, в смт Новій Водолазі Харківської області на частоті 89,8 МГц перенесено на засідання Національної ради, яке відбудеться 20 грудня 2019 року.

Ще на 4 конкурсні частоти – 99,8 МГц у м. Турці Львівської області, 106,3 МГц у смт Миколаївці Одеської області, 99,1 МГц у смт Великому Бурлуці та 106,3 МГц у м. Лозовій Харківської області – не було подано заяв, тому Національна рада припинила на них конкурс.

З тієї ж причини було ухвалено рішення про припинення конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільної частоти 91,3 МГц у м. Херсоні, який Національна рада оголосила 21 серпня 2019 року.