У Полтавській області працюють довгострокові спостерігачі за виборами від ENEMO

13.03.2019

13 березня 2019 року в представництві Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області відбулася зустріч із офіційними довгостроковими спостерігачами від Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO). До Полтави прибули Рігерс Бена (Албанія) та Ніколіна Степановіч (Чорногорія). На їхні численні запитання відповіла представник Національної ради у Полтавській області Лілія Миронович.

Обговорювалися питання інфраструктури телебачення й радіомовлення Полтавського регіону, дотримання телерадіоорганізаціями виборчого законодавства, а також питання нагляду за процесами виборчої кампанії регуляторного органу.

Зокрема, гостей цікавили форми взаємодії із мовниками, частота моніторингів, наявність та фіксація порушень. Детально зупинилися на питанні укладення договорів із суб’єктами виборчого процесу, розміщення на місцевих каналах виборчої агітації та політичної реклами.

Цікавило спостерігачів і питання рівного доступу кандидатів до каналів мовлення та чи були факти так званого «чорного піару».

Представник Національної ради у Полтавській області Лілія Миронович детально зупинилася на принципах проведення виборчої компанії в Україні та області, розповіла про діяльність робочої групи з нагляду за дотриманням ЗМІ законодавства про вибори, яка діє при Національній раді, про залучення відповідних експертів для вирішення спірних питань і про проведений в області на початку виборчої кампанії круглий стіл із місцевими ЗМІ за участі голови робочої групи, першого заступника голови Національної ради Ольги Герасим’юк.

Як свідчать моніторинги, нині поки що не спостерігається великої активності виборчих штабів і  значної кількості політичної агітації та реклами на місцевих каналах мовлення. Як свідчить досвід, найбільш насиченими будуть останні два тижні безпосередньо перед виборами, – зауважила Лілія Миронович. Порушень чинного законодавства серед місцевих і регіональних мовників наразі не зафіксовано. 

Ішлося також про збалансованість, неупередженість, різносторонність висвітлення перебігу президентської виборчої кампанії на доступних громадянам каналах мовлення, місцеві ЗМІ заохочують громадян з’явились на виборчі дільниці та свідомо і вільно зробити свій вибір Президента України.