Про те, як зробити процес вимкнення аналогу на Полтавщині безболісним, а цифрове телебачення максимально доступним для громадян, йшлося 16 серпня під час селекторної наради в Полтавській облдержадміністрації. Про ситуацію із покриттям області цифрою і виклики, що стоять перед громадою, говорила представник Національної ради в області Лілія Миронович.
Тематична селекторна нарада була проведена для того, аби організувати широку роз’яснювальну роботу серед громадськості і запобігти можливим конфліктним ситуаціям.
У доповіді і презентації, з якими виступила Лілія Миронович, вона нагадала, що перехід від аналогового до цифрового стандарту мовлення відбувається відповідно до міжнародних зобов’язань України, а вимкнення аналогового телебачення на Полтавщині має відбутися 1 вересня, як це визначено в постанові Уряду. «Мета сьогоднішньої наради – забезпечити ефективний перехід до цифрового телевізійного мовлення на Полтавщині й запобігти соціальним ризикам», – висловилася вона.
Представник Національної ради розповіла про переваги цифрового мовлення і проблемні аспекти, що виникають у цей перехідний період. Вона озвучила перелік українських телеканалів, які перейдуть у цифру, і зауважила, що залишаться мовити в аналозі до кінця року Суспільне мовлення і деякі регіональні та місцеві канали.
Велику увагу було приділено питанню покриття області цифровим сигналом. Загалом відповідна інфраструктура є, проте залишаються так звані «білі плями» у покритті, зокрема вони є в Карлівському та низці інших районів Полтавської області.
Під час наради йшлося і про те, які можливості отримання телевізійного сигналу будуть у глядачів із вимкненням аналогових передавачів і яке обладнання потрібне для переходу на цифрове телебачення.
Лілія Миронович зауважила, що найбільш відчутним перехід на цифру стане для сільського населення, адже в селах менше розвинута інфраструктура мовлення, немає кабельних мереж і є вразливі верстви населення. У цій ситуації вкрай важливо для органів влади на місцях пам’ятати про соціальну складову і докласти максимальних зусиль, щоб перехід на цифрове мовлення відбувся злагоджено.
Селекторна нарада відбувалася за допомогою відеоконференцзв’язку. У ній взяли участь заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, представники структурних підрозділів ОДА, місцевих телеканалів, провайдерів і торговельних мереж, які продають тюнери. У студіях також були присутні очільники райдержадміністрацій, міські голови, керівники сільських і селищних рад, об’єднаних територіальних громад і районних засобів масової інформації.
Загалом тема переходу на цифровий стандарт мовлення широко обговорюється в полтавських ЗМІ. До виступу на обласному телебаченні і радіо була запрошена і представник Національної ради в області Лілія Миронович. Вона також опублікувала статтю «Цифра» вже на порозі» у газеті «Зоря Полтавщини».