9 червня у Варшаві на конференції «Українські медіа в умовах війни. Правові норми та досвід» обговорювали досвід регулювання медіа в умовах повномасштабного збройного вторгнення рф в Україну.
Конференцію скликала Національна рада з питань телебачення і радіомовлення Польщі у співпраці з Міністерством оборони країни спеціально, щоби за участі медійників, воєнних експертів обговорити практичний досвід, як готуватися і відбивати атаки ворожої російської пропаганди. Польське суспільство сьогодні відчуває, що російська агресія поряд, і серйозно занепокоєне цим.
Ольга Герасим’юк з набутого досвіду розповідала, як регулятор діяв тоді, коли росія змінювала тактику, мімікрувала та через внутрішніх пропагандистів здійснювала інформаційне вторгнення. І ділилася досвідом того, як український регулятор формував свою тактику та стратегію і провадив свою роботу в умовах повномасштабної війни.
Польська сторона також цікавилася у голови Національної ради України, як убезпечується наша держава від кремлівської пропаганди змінами в українському законодавстві.
Багато уваги на конференції було приділено питанню контексту війни. Багатьом західним європейським суспільствам важливо доносити, що це війна не «сьогоднішня», як кремль транслює – «на захист русского язика». Що це – віковічна геополітична битва за панування російської імперії скрізь у світі, і тут основним чинником здійснення цього плану було і є проковтнути Україну. Цей роз’яснювальний компонент контексту російсько-української війни є дуже важливим для медіа і для регуляції.
Учасники конференції також ділилися тим, з якими викликами зіткнулися медіа з перших днів вторгнення, як їм довелося переналаштовуватися, щоб протидіяти ворогові і давати людям усю потрібну інформацію. Розповідали про завдання, що стали першочерговими для медійних громадських організацій, про те, яку боротьбу вели зі спростуванням фейків і як вдається протистояти впливу російської пропаганди.
Під час конференції було презентовано посібник, присвячений обговорюваній темі. Автором однієї з його статей є член Національної ради Олександр Бурмагін.
У конференції взяли участь Андрій Шевченко, заступник Міністра оборони України, співзасновник Українського медіа-центру, Євген Федченко, директор Могилянської школи журналістики, засновник і головний редактор порталу StopFake, Діана Дуцик, виконавча директорка Українського інституту медіа та комунікації.