У першому півріччі наступного року буде розширено мовлення на Крим із Чаплинської вежі

18.12.2017

У першому півріччі 2018 року висоту державної вежі в Чаплинці Херсонської області буде збільшено з 92 до 133 метрів, що дасть змогу значно розширити мовлення українських телерадіоорганізацій на Крим. Про це повідомив член Національної ради Сергій Костинський під час відрядження до Херсонської області.

Зокрема, планується створення додаткового цифрового мультиплексу з метою організації потужного мовлення в напрямку Армянська і Красноперекопська перших 5 українських телеканалів. Крім того, в аналоговому форматі мовитимуть 2 українські телеканали, а також 7 українських радіостанцій.

Сигнал з Чаплинської вежі охоплюватиме Чаплинський, Каланчацький райони Херсонської області і Красноперекопський район Автономної Республіки Крим, зазначив Сергій Костинський.

Розвиток телерадіомовлення в цих районах буде здійснюватися шляхом надання Національною радою дозволів на тимчасове мовлення, як це відбувається на території проведення АТО.

Таким чином, українське мовлення на територію Криму у 2018 році буде здійснюватися вже з двох веж – Чонгарської і Чаплинської.

Стосовно розвитку мовлення із Чонгарської вежі Сергій Костинський поінформував, що в найближчі півроку буде збільшено кількість телерадіоорганізацій,  що мовитимуть на Крим, – цифрових телеканалів – до 10  і радіостанцій – до семи.