У Національній раді відбулася зустріч з юристами загальнонаціональних телеканалів

19.09.2011

9 ЧЕРВНЯ 2010 РОКУ ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ ОКСАНА ГОЛОВАТЕНКО ТА КЕРІВНИКИ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ЦЬОГО РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ ЗУСТРІЛИСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИХ ТЕЛЕКАНАЛІВ, ЯКІ ВІДПОВІДАЮТЬ ЗА ЮРИДИЧНИЙ НАПРЯМ РОБОТИ ТРК.

9 червня 2010 року перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Оксана Головатенко та керівники структурних підрозділів цього регуляторного органу зустрілися з представниками загальнонаціональних телеканалів, які відповідають за юридичний напрям роботи ТРК. Під час робочої зустрічі обговорювалися питання щодо розміщення в ефірі телерадіоорганізацій спонсорської інформації.

За результатами обговорення було досягнуто таких домовленостей:

1. Національна рада підготує листи до керівників загальнонаціональних телекомпаній з вимогою утриматися від трансляції інформації про торгові марки, під якими випускаються алкогольні напої, яка може містити ознаки порушення рекламного законодавства щодо розміщення спонсорської інформації.

2. Телеканали беруть на себе зобов’язання розробити критерії розміщення спонсорської інформації про торгові марки і надати їх на розгляд Національної ради.

3. Сторони домовилися про необхідність привести законодавство України (у частині обговорюваної теми) до вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення, оскільки вітчизняне законодавство і міжнародний документ містять суперечливі норми щодо розміщення спонсорської інформації.

Прес-служба Національної ради