У Національній раді відбулася зустріч із представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ

05.08.2016

 4 серпня в Національній раді відбулася зустріч із представниками Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Регуляторний орган представляли керівник апарату Володимир Пащук і керівники структурних підрозділів.

 Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, як відомо, займається моніторингом ситуації на сході України. Поле уваги її представників, однак, не обмежується питаннями безпеки у Донецькій і Луганській областях, а розповсюджується, поміж іншого, на ситуацію з дотриманням прав людини та пов’язаних із ними аспектів у контексті виконання мінських домовленостей щодо можливого проведення виборів у згаданих областях, зокрема свободи слова, свободи зібрань і свободи об’єднань, повідомили гості. Їм також цікаві такі дотичні питання, як робота і безпека журналістів, блогерів, активістів. Завдання місії – оперативно надавати інформацію про конфлікт на сході України й усі пов’язані з ним питання державам-учасницям ОБСЄ для того, щоб вони могли ухвалювати політичні рішення.

 Під час розмови йшлося про особливості діяльності Національної ради. Так, Володимир Пащук поінформував про те, як формується склад регуляторного органу, його основні завдання та функції.

 Представники СММ ОБСЄ розпитували про заборону російських телеканалів і показу певного контенту – фільмів, серіалів тощо. Працівники апарату Національної ради розповіли про чинні на сьогодні норми українського законодавства, що регулюють діяльність телерадіоорганізацій в контексті розповсюдження певного виду продукції, а також міжнародні правові норми, якими керується регулятор при ухваленні рішень.

 Національна рада поінформувала місію і про проблему незаконного використання Російською Федерацією і так званими «ДНР» і «ЛНР» радіочастотного ресурсу України, становлення Суспільної телерадіокомпанії України тощо.

 Сторони домовилися налагодити конструктивний діалог і співпрацю з метою обміну інформацією.