У Національній раді триває обговорення питання участі дітей на телебаченні

06.04.2016

6 квітня в Національній раді відбулася робоча нарада з представниками телеканалів, правозахисниками, психологами і громадськими експертами, присвячена обговоренню питання участі дітей у програмах і передачах, а також поширення інформації, яка може завдати їм шкоди.

Метою цих консультацій є напрацювання спільних для усіх учасників ринку підходів до роботи над програмами і передачами, що стосуються дітей і порушують особливо чутливі суспільні теми, наприклад, насилля та сексуальна наруга. Учасники зустрічі висловили свої пропозиції та обмінялися думками. Це вже третє обговорення подібних проблем, і телерадіоорганізації почали з розумінням ставитися до занепокоєння регулятора й експертів щодо можливого порушення прав дітей під час висвітлення інформації, що стосується окремих випадків із життя маленьких членів нашого суспільства.

Учасники зустрічі засвідчили своє бажання спільно працювати над виробленням правил, що врегулюють залучення дітей до телевізійних передач, аби убезпечити їх від моральних чи психологічних травм. Адже апріорі на першому місці завжди мають стояти інтереси дітей.

Свої пропозиції представники індустрії, психологи й правозахисники передадуть для узагальнення робочій групі, а потім узгодять і ухвалять остаточний документ.