У Національній раді розробляють шляхи заповнення «білих плям» на Херсонщині сигналом українських телеканалів та радіостанцій

26.04.2016

22 квітня відбулося чергове засідання робочої групи з розвитку телерадіомовлення в південних районах Херсонської області і на територію тимчасово окупованого Криму.

 Учасники проаналізували стан мовлення на території Херсонської області та підготували відповідні пропозиції щодо охоплення аналоговим сигналом тих районів, де мешканці Херсонщини не мають доступу до українських ефірних телеканалів і FM-радіостанцій. На разі Національна рада опрацьовує пропозиції з метою створення єдиного плану дій щодо захисту інформаційного простору на півдні країни.

«Робоча група одночасно працює в кількох принципових напрямах: розвиток місцевого мовлення і запуск пілотного проекту «Радіо громад», побудова вежі на Чонгарі та організація FM-мовлення на Крим. На сьогоднішньому засіданні ми сконцентрувалися на «білих плямах» Херсонщини – місцевостях без українського ефірного телерадіомовлення. Оскільки охоплення таких територій сигналом є першим кроком до захисту інформаційного простору в цьому важливому для країни регіоні», – повідомив під час засідання член Національної ради, голова робочої групи Сергій Костинський.

Він  розповів, що робочою групою вже зроблено аудит замовлень регуляторним органом радіочастот. «Уже є певний пакет частот, які будемо виносити на конкурс у найближчий час», – сказав Костинський. 

У засіданні робочої групи взяли участь працівники структурних підрозділів Національної ради, представники ДП «Український державний центр радіочастот», Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Національної телекомпанії України, Херсонської обласної державної адміністрації.