У Національній раді обговорили перспективи розвитку проводових мереж радіомовлення

15.06.2017

14 червня в Національній раді відбулася зустріч представників ПАТ «Укртелеком» і Національної суспільної телерадіокомпанії України з метою обговорення перспектив участі НСТУ в модернізації мереж проводового радіомовлення, що її проводить «Укртелеком». У зустрічі взяли участь член Національної ради Олег Черниш, керівник відділу департаменту розвитку електронних комунікацій Адміністрації Держспецзв’язку Василь Вовк, представники структурних підрозділів регуляторного органу.

Директор департаменту корпоративних комунікацій ПАТ «Укртелеком» Михайло Шуранов поінформував про модернізацію мережі Першого каналу (УР-1) проводового мовлення, яку в 2017 – 2018 роках частково проводить компанія у зв’язку зі значним зменшенням кількості абонентів проводового радіомовлення та зростанням затрат на експлуатацію цієї мережі. Модернізація на першому етапі охопить шість найбільших міст і забезпечить зменшення збитковості експлуатації мережі через ліквідацію енергоємного обладнання, магістральних і розподільчих ліній проводового мовлення.

Водночас заміна обладнання на більш сучасне потребує спільного з НСТУ вирішення питання подальшої долі мереж УР-2 і УР-3, встановлення обладнання для трансляції яких потребує додаткових фінансових інвестицій. Кількість абонентів цих мереж, за даними «Укртелекому», становить 16 тисяч. Учасники зустрічі погодилися, що, зважаючи на економічну доцільність і ефективність, на сьогоднішньому етапі доцільно провести модернізацію «Укртелекомом» одного каналу. Однак остаточно це питання має вирішити НСТУ, яка упродовж двох тижнів має надати «Укртелекому» свою відповідь.

Також під час зустрічі порушувалося питання приватизаційних зобов’язань ПАТ «Укртелеком» щодо проводового радіо. Було зазначено, що до них не було внесено трансляцію програм Українського радіо. Йшлося і про важливу функцію, яку виконує проводове радіо, – оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Зазначалося, що зменшення кількості радіоточок негативно впливає на таку можливість.

Крім того, під час зустрічі йшлося про необхідність оформлення договірних стосунків між двома компаніями. Питання підписання угоди між «Укртелекомом» і НСТУ є аспектом господарської діяльності і має розглядатися під час двосторонніх переговорів сторін. «Укртелеком» найближчим часом надасть для ознайомлення проект договору.

Член Правління НСТУ Микола Чернотицький зауважив, що у найближчі два місяці нове керівництво Українського радіо має розробити стратегію розвитку мереж, на основі якої відбуватиметься подальша робота, і стане зрозумілим, чи матиме суспільний мовник можливість інвестувати у розбудову проводових мереж радіомовлення.

Сторони домовилися провести додаткову зустріч, на якій докладніше обговорять усі проблемні питання, що постали між компаніями.


Перейти до вмісту