У мовленні телеканалу «КРТ» регулятор знову виявив ознаки порушення законодавства і призначив йому ще одну перевірку

02.07.2020

Національна рада під час проведення моніторингу 24 червня 2020 року вкотре виявила в ефірі ТОВ «Телестудія «АСТРА-ТБ» (логотип: «КРТ»), м. Київ,  ознаки порушення чинного законодавства під час передачі про військовий парад у Москві та призначила компанії ще одну перевірку.

Згідно з даними моніторингу мовлення в ефірі телекомпанії «КРТ» 24 червня 2020 року в часовому проміжку з 16.00 до 17.59 було зафіксовано трансляцію передачі «Гаряча лінія», де  наживо (про це свідчить напис «LIVE» у лівому верхньому куті екрану) з повторами 25.06.2020 з 02.01 до 04.00 та з 08.07 до 10.06, обговорювали питання проведення у Москві параду перемоги у Другій світовій війні. У відеофрагментах параду, що транслювалися в ефірі вітчизняного мовника, було продемонстровано урочистий марш російських військових, бойову техніку, крупним планом показано верховного головнокомандувача збройних сил держави-агресора, президента Російської Федерації Володимира Путіна та міністра оборони країни-агресора Сергія Шойгу.

У коментарях ведучих передачі Катерини Іванової та Олександра Галицького, промовах гостей не було наголошено, що на відео демонструються збройні формування держави-агресора, натомість звучали схвальні висловлювання та захоплення фактом проведення військового параду в Москві, таким чином, зміст передачі містить ознаки порушення ліцензіатом вимог абзацу дев’ятого частини другої статті 6  і пунктів а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Національна рада проведе позапланову перевірку мовника, аби з’ясувати, чи справді в передачі «Гаряча лінія» за 24 червня було порушено законодавчу вимогу щодо недопущення використання телерадіоорганізацій для: трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Для цілей застосування цієї норми використовуються визначення та критерії, встановлені Законом України «Про кінематографію».

Регуляторний орган упродовж останнього часу неодноразово фіксував ознаки порушення законодавчих вимог в ефірі ТОВ «Телестудія «АСТРА-ТБ»,  що свідчить про певну системність у мовленні компанії (див. повідомлення від 23 квітня4 червня і 18 червня).

Члени Національної ради одноголосно проголосували за проведення позапланової перевірки цього мовника.