У лютому загальнонаціональний радіоефір відповідав законодавчим вимогам щодо обсягу української мови

11.03.2021

На засіданні 11 березня членкиня Національної ради Олена Ніцко прозвітувала про виконання мовної квоти в ефірі 15 загальнонаціональних радіостанцій. Вона представила результати моніторингу мовлення за лютий 2021 року і докладніше розповіла про те, які відбулися зміни в обсязі ведення передач державною мовою і пісень українською мовою в ефірі радіостанцій порівняно з попереднім звітним місяцем, січнем 2021 року.

Останні результати моніторингу мовлення свідчать, що всі 15  загальнонаціональних радіомовників вже котрий місяць поспіль стабільно виконують законодавчі вимоги щодо забезпечення в ефірі обов’язкової частки української мови. Олена Ніцко відзначила, що порівняно із попереднім місяцем у лютому 2021 року показники істотно не змінилися. Хоча відмінність у цифрах фіксувалася, однак навіть з урахуванням змін зі знаком «мінус», у кожної з перевірених радіостанцій добовий обсяг української мови становив вище визначеної законодавством квоти: ≥60% ведення передач державною мови та   ≥ 35% пісень українською мовою.  

Так, у лютому українська була домінантною мовою ведення передач в ефірі шести радіостанцій – «Країна ФМ», «Українське радіо», «Люкс ФМ», Радіо «Промінь», Радіо «Культура» та «Hit FM», її добовий обсяг в ефірі цих мовників склав усі 100%. Ще у трьох радіостанцій добовий обсяг ведення передач зріс, найбільше у «Перець ФМ» –  на 8%. Водночас у «Наше радіо», який ще у січні входив до переліку лідерів зі 100-відсотковим обсягом, цього місяця передачі державною мовою велися аж на 20% менше. Так само цей показник зменшився у «Пятница» на 11%, у «Радіо НВ» та «Мелодія» на 7%.

Кожна пісня звучала українською мовою в ефірі трьох радіостанцій. Так, до «Країна ФМ» та «Українське радіо» з минулого місяця зі 100-відсотковим обсягом доєдналася ще суспільна радіостанція  Радіо «Культура», яка, слід зауважити, щоб опинитися на лідерських позиціях збільшила звучання пісень державною мовою аж на 15%. Ще у чотирьох радіостанцій цей показник зріс у межах 1-3%, а і Радіо «Промінь» навпаки зменшився на 6%.

Докладніше з результатами моніторингу Національної ради за лютий 2021 року можна ознайомитись в інфографіках.