У Луганську зняли документальний фільм «Молода гвардія. Зберігати вічно»

02.10.2012

На телеканалі ЛОТ у проекті «Телеформат. Закритий показ» відбулася прем’єра документального фільму «Молода гвардія. Зберігати вічно». Фільм був створений телекомпанією РТС на замовлення Луганської обласної ради.

У студії були присутні історики, експерти, депутати різних рівнів. «Ось уже 70 років історія краснодонського молодіжного підпілля не дає спокою історикам і політикам. У 1962 році значна частина документів про діяльність цієї організації була засекречена на 50 років. Цього року цей термін закінчився. Нам стали доступні нові документи й подробиці, які лягли в основу документального фільму», – розповів продюсер фільму, генеральний директор Луганської ОДТРК Родіон Мірошник.

«На жаль, в останні роки з’явилося багато різних версій, які мало що мають спільного із справжньою історією підпільної організації «Молода гвардія», – зазначив голова постійної комісії Луганської обласної ради з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту Валерій Філіппов.

За його словами, цінність фільму полягає в тому, що він зібрав у собі свідчення очевидців, які не можна спростувати.

Відповідаючи на запитання про те, на яку аудиторію розрахований фільм, Валерій Філіппов заявив: «Я впевнений, що історію «Молодої гвардії» повинні знати і пам’ятати всі покоління, бо це наші земляки, хлопці, які здійснили подвиг. А про людей, які мають мужність зробити подвиг, повинні знати, на них повинні рівнятися».